v Turčianskej galérii pokračujú pásma FACE TO FACE

Značky: , ,

Turčianska galéria v Martine pripravila pre svojich priaznivcov opäť dve akcie z pásma FACE TO FACE. To prvé s názvom Ten krásny a krutý svet sa uskutoční už tento štvrtok 26.2. Nasledujúci štvrtok 5.3. si môžete pozrieť pásmo s názvom Človek s dobrým srdcom..

FACE TO FACE – Ten krásny a krutý svet

Literárne pásmo o živote a diele Andreja Platonova, jedného z najvýraznejších ruských spisovateľov 20. storočia a hoci niektoré  jeho diela boli publikované až 60 rokov po ich napísaní, právom si získali svetový ohlas a trvalé miesto v modernej svetovej literatúre.  V druhej časti večera nás čaká zaujímavé rozprávanie s fotografom  Jindřichom Štreitom, autorom stoviek výstav v Českej republike aj v zahraničí a mnohých fotografických kníh. Za svoju tvorbu získal niekoľko významných medzinárodných ocenení. Zaujímavým doplnením programu bude premietanie fotografií Jindřicha Štreita. Čo majú diela našich autorov spoločné, v čom sú príbuzné, sa dozviete v programe. Veríme, že vzájomný tvorivý dialóg diela obidvoch autorov bude zaujímavý aj pre  divákov Turčianskej galérie.

Program pripravil a moderuje Ján Brezina

FACE TO FACE – Človek s dobrým srdcom

Literárne pásmo o živote a diele Jána Brezinu, martinského prozaika / nositeľa niekoľkých literárnych cien/,  autora viacerých divadelných hier, ale aj herca a režiséra v Nedivadle Jána Brezinu,  publicistu.  V druhej časti večera nás čaká zaujímavé rozprávanie s výtvarníčkami Boženou, Evou a Janou Brezinovými. Výstava matky a dvoch dcér, profesionálnych výtvarníčok, nie je javom práve každodenným. Konfrontácia, či dialóg ich autorských prístupov, hľadanie spoločných východísk, ale aj rozdielnych generačných či osobných pohľadov v ich tvorbe, je prísľubom zaujímavého kultúrneho zážitku v dnešnom programe. Veríme, že vzájomný tvorivý dialóg diel členov tejto umeleckej rodiny  bude zaujímavý aj pre  divákov Turčianskej galérie.

Program pripravil a moderuje Ján Brezina

face2face

/ 2988 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).