V Jasení sa stretli tie najlepšie chrty zo Slovenska

Značky:

Dvojdňové podujatie s názvom „Víkend s chrtmi 2013“ sa uskutočnil začiatkom Septembra v prekrásnom okolí obce Jasenie. Desiatky rôznych druhov chrtov prilákali pozornosť turistov a miestnych obyvateľov. Nečudo, táto charizmatická rasa psov má niekoľko podôb. Od pár kilov vážiacich talianskych chrtíkov až po majestátne vlkodavy.

Írsky vlkodav - najmohutnejší z chrtích plemien
Írsky vlkodav – najmohutnejší z chrtích plemien

Víkend bol nabitý podujatiami a súťažami. Takmer celú sobotu prebiehala neoficiálna klubová výstava, kde si roľu rozhodcov mohli vyskúšať priamo niektorí chovatelia chrtov. Tí hodnotili niekoľko klasických parametrov. Zasúťažiť si však mohli aj majitelia hendikepovaných chrtov, ale aj dvojice a skupiny chrtov.

Súťaž o najkrajšiu hlavu vyhral Afgánsky chrt - Tracy Chapman Gandamak
Súťaž o najkrajšiu hlavu vyhral Afgánsky chrt – Tracy Chapman Gandamak

Ohodnotení boli aj spojenia dieťa a chrt a najlepšia podoba majiteľa a chrta. Vyvrcholením výstavy bola Maškaráda – najlepšie odetý majiteľ a chrt.

maska2
maska Dalmatíncov

Nasledujúci deň sa niesol v znamení dynamického športu chrtov – coursingu. Bežalo sa za ťažkých podmienok, keď psov skúšala nielen náročná trať, ale aj besnenie tatranskej búrky. Nakoniec sa závod musel predbežne ukončiť po prvom kole rozbehov.

Coursing - hon na umelého zajaca
Coursing – hon na umelého zajaca

Organizátorom Víkendu s chrtmi bol Slovenský klub chovateľov chrtov, ktorému patrí uznanie za skvele zorganizovanú akciu. Svojich zástupcov mal na tejto akcii aj Turiec – Vipet – 2 psy a 1 fenka, Barzoj – 2 fenky a Taliansky chrtík – fenka.

Zástupcovia z Turca

Barzoj - Kozlowski's Opera a chovateľka Patrícia Borošová
Barzoj – Kozlowski’s Opera a chovateľka Patrícia Borošová
Martinskí vipeti a Júlia Mikulová
Martinskí vipeti a Júlia Mikulová

 

Text : Dalibor Steindl
Foto : Slovenský klub chovateľov chrtov/ autor

/ 64 Articles

Dalibor Steindl

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).