Ulica Fest – 5 dňový festival plný divadla a tanca priamo na ulici

Otvorením výstavy „10 rokov Ulica Fest“ sa v utorok 26. augusta 2014 v priestoroch Pasáže zahájil 5 dňový festival plný divadla a tanca priamo na ulici – medzi ľuďmi.

Každý deň v poludňajších hodinách deti z Detského divadelného súboru KAMARÁT (ďalej len DDS KAMARÁT), pôsobiaceho pri Turčianskom kultúrnom stredisku v Martine, prostredníctvom Živých pozvánok pozývali občanov mesta Martin na jednotlivé divadelné predstavenia Ulica Fest, ale súčasne aj na predstavenia Scénickej žatvy konané v SKD Martin.

Mladých divadelníkov neodradilo ani daždivé počasie v utorok a v stredu, s dáždnikmi v ruke sa rozbehli do centra mesta Martin a rozdávali letáky s programom oboch podujatí.

V stredu 27. augusta 2014 sa z dôvodu nepriaznivého počasia divadelné predstavenia odohrali vo foyer Národného domu. Deti z DDS KAMARÁT zahrali svoje Divadelné miniatúry, ktoré neskôr vystriedali ich kolegyne z Bábkového súboru OFINA z Ružomberka s predstavením Srdce na dlani. Svoje divadelné umenie prišli predstaviť aj mladí herci z Detského divadelného súboru MINETRDLO – MIni NETRadičné divaDLO z Partizánskej Ľupče s divadelným predstavením Divadelné miniatúry II. a záver dňa patril ich starším kolegom z LUNETRDLO – LUpčianske NETRadičné divaDLO s divadelným predstavením Príbeh slovenskej dediny.

Štvrtok 28. augusta 2014 sa počasie umúdrilo a ľudia na Divadelnom námestí mohli zatlieskať improvizačnému umeniu mladých herečiek z DDS KAMARÁT. Veselým zavŕšením štvrtkového popoludnia bolo bábkové predstavenie Žabí kráľ v podaní DIVADLA NA HOJDAČKE zo Žiliny, ktoré upútalo nielen detských, ale aj dospelých divákov.

Piatok 29. august 2014 patril tancu. Tanečná skupina Shakers z Martina roztancovala na Divadelnom námestí niekoľkých odvážlivcov, ktorí sa zároveň naučili nové tanečné prvky. Deti z Tanečného klubu DEEP z Martina predviedli tanečné choreografie rôznych štýlov.

V posledný deň, sobotu 30. augusta 2014, sa na pódiu predstavili deti z Detského divadelného súboru DOBROZVÍŤAZÍ z Nižnej a zahrali inscenáciu Večierok u Setergrenovcov. Neskôr ich vystriedali deti z DDS KAMARÁT a s ich Snehulienkou a 8 trpaslíkmi, nielen zahájili, ale i zavŕšili divadelný a tanečný maratón na ulici.

A aby „toho divadelného“ nebolo málo, pracovníci Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine realizovali počas programu Ulica Fest, priamo na námestí, tvorivé dielne „Maľovanie masiek“, kde si deti, ale i dospelí, vlastnoručne vymaľovali divadelné masky a škrabošky, v ktorých sa potom mohli odfotiť a ponechať si ich na pamiatku.

Mgr. Eva Palovčíková Záthurecká
Manažér pre ZUČ: folklór a detské divadlo

 

/ 2951 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).