Pes a mačka (nielen) v meste

Značky: , , ,

Na územií mesta Martin žijú tisícky psov. Konkrétne tých registrovaných, za ktorých platia občania dane je v meste Martin okolo 3730. Je to vysoký počet. Dá sa povedať, že každý z nás má suseda, alebo priateľa, ktorý sa chovom psa zaoberá.

Psy majú rôzne veľkosti, hmotnosti a hlavne povahy. Žiadny pes sa ale nenarodí ako zlé zviera, ktoré chce terorizovať ľudskú rasu. Všetko je to tak ako aj v prípade človeka – o výchove. V sekcii „Pes v meste“ sa budeme pravidelne venovať problematike psov a súžitia s nimi. A nielen im. Už na budúci týždeň prinesieme prvý článok, ktorý sa bude venovať téme – „Skôr ako sa rozhodnete obstarať si domáceho miláčika“.

S radosťou vám teda môžeme oznámiť, že sa nám podarilo osloviť dvoch odborníkov na chov domácich miláčikov. Z hľadiska fyzickej starostlivosti a výcviku psov nám budú radiť profesionáli z výcvikovej stanice K9 ambassador. Z pohľadu duše, psychológie a spolužitia zvierat nám bude radiť veterinárna doktorka – MVDr. Hana Žertová. Tá nám poradí nielen so psíkom, ale aj s mačkou.

hana zertova MVDr. Hana Žertová vyštudovala Vysokú školu veterinárnu v Brne v roku 1981. Popri dlhoročnej práci v redakcii odborných časopisov Veterinárstvo, Veterinárna klinika a Zverokruh sa venovala praxi malých zvierat, v posledných desiatich rokoch už výhradne odbore Terapia porúch správania so zameraním na psov a mačky.

Svoje skúsenosti odovzdáva na prednáškach a kurzoch študentom, veterinárnym lekárom i chovateľské verejnosti. Publikuje v odborných a záujmových časopisoch a v dennej tlači. V apríli 2007 vydala svoju prvú knihu o výchove šteniat Od šteňaťa ku psovi, v novembri 2009 vyšlo jej druhé vydanie. V roku 2008 spoluzaložila spoločnosť Zvieratá a zdravie, s.r.o., a dva roky vydávala rovnomenný časopis. V roku 2009 natočila s TV Nova seriál Polepšovna mazlíčků. V novembri 2010 jej vyšla knižka Babo, raď! – Když kočka ignoruje záchod, v marci 2011 vyšli ďalšie dve knižky: Babo, raď! – Když se pes třese strachy a Babo, raď! – Když pes šílí z ohňostroje. Od decembra 2011 je na trhu nová kniha pre milovníkov mačiek Od kotěte ke kočce

Všetky knihy máme k dispozícii aj v našej redakcii. Preto, ak by ste mali záujem o ne, prípadne o špeciálne rady doktorky Hany Žertovej, napíšte nám na náš email redakcia @ regionportal.sk

Partnerom tejto sekcie je

/ 2944 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).