Máme radi ľudí

Tagged: , , ,

Prečo máme radi psíkov? Každý môže mať svoje vlastné vysvetlenie. Existujú však mnohé objektívne a všeobecne platné dôvody, prečo je pes prijímateľom, ale predovšetkým darcom najvznešenejšieho  citu – LÁSKY. Je to hodnota, ktorú si nemôžeme kúpiť v žiadnom hypermarkete.

Z vlastnej skúsenosti viem, že psík je úžasným „čističom negatívnych energií“. Je zdrojom radosti, neustálych podnetov, pozitívnych impulzov. Svojou záľubou v prechádzkach ma núti aj k pravidelnej pohybovej aktivite. Ale spoločné prechádzky so psíkom majú pre mňa aj veľký ľudský rozmer. Náš Deny má rád ľudí. A na prechádzkach ma zoznamuje so všetkými, ktorých intuitívne ohodnotí ako „dobrých ľudí“. Nemá žiadne vypočítavé alebo sebecké kritériá. Jednoducho – má rád ľudí a chce sa s nimi kamarátiť. Aká vzácna vlastnosť v dnešnej egoistickej dobe!

Deny na cvičisku 050 (3)

Tiež z vlastnej skúsenosti, ale aj z rozhovorov s inými milovníkmi psov viem, že títo naši druhovia z ríše zvierat, sú vynikajúcimi terapeutmi. Odbúravajú v nás každodenný stres. Sme vyrovnanejší, pokojnejší. Dobrú energiu a lásku, ktorú od našich štvornohých kamarátov prijímame, sme schopní odovzdávať a šíriť ďalej.

Deny na cvičisku 047 (2)

Príďte medzi nás.

Ak chcete zažiť pekné a veselé chvíle v spoločnosti šikovných psíkov, príďte medzi nás na Deň turčianskeho vidieka do Blatnice. V nedeľu 24. augusta od 11.00 hodiny naša občianska iniciatíva KLAS v spolupráci s Kynologickým klubom ALMUS Turčianske Teplice a výcviková škola psov Ambassador K9 pripravila pre veľkých, ale najmä malých  návštevníkov hry a súťaže so psíkmi. Nebudú chýbať ani ukážky výcviku. Príďte, tešíme sa na vás.

faust start

Ivana Farská

/ 3365 Articles

Red

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).