KLAS v akcii : zásobníky pribudli aj v Priekope a na Severe

Tagged: , , , , , , , ,

Občianska iniciatíva KLAS  zastúpená Daliborom Steindlom sa na základe kladného ohlasu a žiadostí z ostatných miestnych častí mesta Martin rozhodla osadiť ďalšie  zásobníky na vrecká určené pre psíčkarov. O predchádzajúcej aktivite sme vás informovali v tomto článku. Ako uviedol Tomáš Hulej, táto iniciatíva je v rámci programu „mesto bez bariér“, ktoré má za úlohu búrať fyzické a mentálne bariéry medzi obyvateľmi.

Zásobník bol osadený na citlivom mieste mestskej časti Martin – Priekopa, kde sa pohybuje veľa detí a takisto psíkov. Majitelia psíkov majú teda možnosť upratať po psíkovi aj v prípade, že nemajú poruke sáčok.

Dalibor Steindl a Tomáš Hulej pri osadzovaní zásobníka
Dalibor Steindl a Tomáš Hulej pri osadzovaní zásobníka

Ďalšie miesto pre osadenie zásobníka bolo vytipované na konečnej zastávke sídliska Martin – Ľadoveň.

KLAS na Ľadovni
KLAS na Ľadovni

Ostatný zásobník testovacieho projektu osadili aktivisti KLAS-u na sídlisku Sever. O spoluprácu požiadal obyvateľ sídliska, ktorý sám chová troch psíkov. Ako uviedol, je to jedna z vhodnejších možností ako šíriť osvetu a zároveň zmäkčovať bariéry medzi majiteľmi psíkov a ich susedmi. Všetky náklady spojené s touto aktivitou hradia aktivisti KLAS – u zo svojich vlastných vreciek.

Občiansky aktivista Peter Kolaja
Občiansky aktivista Peter Kolaja

Iniciatíva KLAS je aj v tomto prípade k dispozícii a pripravená pomôcť mestu a jeho občanom.<

 

/ 3394 Articles

Red

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).