Vo Vrátnej pretekali juniorskí lyžiari z celého sveta

Žilinská župa podporuje množstvo športových aktivít pre deti a mládež. Jedným z nich sú aj lyžiarske preteky interktiterium Vrátna. Každoročne sa tu stretávajú lyžiarske talenty z celého sveta, aby si zmerali sily v dvoch disciplínach. Slalome a obrovskom slalome. Interkriterium Vrátna sú preteky s dlhoročnou históriou, ktorá sa začala písať už v roku 1971.  Na svahoch lyžiarskeho strediska Vrátna Free Time Zone sa v stretli juniorskí lyžiari už po 37. krát.
O tom že sa našim v pretekoch ozaj darilo svedčí ich umiestnenie na najvyšších priečkach. Kategóriu mladších žiačok suverénne vyhrala Nikola Repaská v slalome aj obrovskom slalome. V oboch disciplína z mladších žiakov prvú priečku si vybojoval Robert Ruffini. Rovnako aj v kategórii starších žiačok vyhrala Rebeka Jancová a na prvom miesto v obrovskom slalome starších žiakov skončil Václav Klain.