SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Žiline otvorila brány verejnostiUž po 20ty krát otvorila pre žiakov základných škôl svoje brány stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Žiline. V súčasnosti jedinou školou svojho typu v Žilinskom kraji, ktorá ponúka vzdelanie žiakov v poľnohospodárstve, záhradníctve, kynológii, agroturistike či cestovnom ruchu. Deviataci si pozreli odborné učebne a dozvedeli sa čo ich na škole čaká. Strihaním psov, ukážkami ich výcviku, kanisterapiou či mini zoologickou záhradou sa popýšili žiaci tejto strednej školy, ktorí zvieratká chovajú aj doma.
Zaujímavosťou bola aj čajovňa kde rozvoniavali koláče a parilo sa z horúceho čaju všemožných druhov.
Škola má v agroprostredí výborné renomé a jej žiaci nemajú problém s uplatnením sa na trhu práce. Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka slovenskej republiky po návšteve otvoreného dňa vyzdvihla prácu pedagógov aj vybavenosť školy.
Na neformálnom rokovaní s podpredsedom Žilinského samosprávneho kraja Branislavom Trégerom odzneli zaujímavé témy venujúce sa praktickému vyučovaniu na školách.
Tým, ktorých baví príroda a majú radi zvieratá tento deň otvorených dverí určite pomohol rozhodnúť sa kam budú smerovať ich kroky po ukončení základnej školy.

/ 3409 Articles

Red

Comments Closed

Comments for this post are now closed.