11. ročník Župnej kalokagatie v daždi a blate14 družstiev zo stredných škôl v žilinskom kraji sa zúčastnilo 11 ročníka športovo vedomostnej súťaže župná kalokagatia. Tá je určená pre 5členné chlapčenské aj zmiešané družstva. V tomto roku sa súťažiaci okrem disciplín museli popasovať aj s počasím. V blate a v daždi museli prejsť jednotlivými stanovišťami na 3 kilometrovej trati. Poslaním súťaže je spojiť krásu tela i ducha a využiť teoretické vedomosti z oblastí zdravotnej výchovy, dopravy, geografie, prírodovedy, histórie, športu, turistiky v prepojení s fyzickou zdatnosťou. Za správne odpovede sú bodovaní a za nesprávne sa im pridávajú trestné sekundy. V kategórii chlapčenských družstiev 3 miesto získala SOŠ elektrotechnická v Liptovskom hrádku.
Medaily a pohár za druhé miesto si odniesli chlapci SOŠ polytechnická Dolný Kubín Kňažia.
Víťazmi tejto kategórie sa stali žiaci SOŠ elektrotechnickej v Žiline.
Ocenenie za 3. miesto v kategórii zmiešaných družstiev si odniesli žiaci z Gymnázia Jozefa Druhí skončili pretekári z Obchodnej akadémie DM Janotu v Čadci.
Prvenstvo a putovný pohár si odniesli obhájcovia víťazstva z minulého roka, žiaco Bilingválneho gymnázia v Žiline. Skladba Pentagram od interpreta Audionautix je zahrnutá do licencie Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)
Interpret: http://audionautix.com/

/ 3398 Articles

Red

Comments Closed

Comments for this post are now closed.