Železnice začiatkom roka opäť vypravia mimoriadne vlaky

ZSSK cestujúcim odporúča, aby si v záujme osobného komfortu vo vlaku včas zabezpečili rezerváciu miesta, hoci väčšina vlakov nie je povinne miestenková.

28. dec 2017 o 17:00 SITA

Väčšina cestujúcich sa pred Silvestrom presúva oboma hlavnými smermi, teda smerom do
Bratislavy aj do Košíc. Uvádza to v tlačovej správe Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) s tým, že vychádzajú z vývoja obsadenosti vlakov ZSSK. Po novom roku bude podľa
slov hovorcu ZSSK Tomáša Kováča záujem hlavne o vlakové spojenie z východu na západ.

Okrem pravidelných spojov vypraví ZSSK pre veľký záujem cestujúcich ešte tri mimoriadne rýchliky, a to R 11609 (Bratislava hl. st. 13:37 h – Košice 19:41), ktorý pôjde v piatok 5. januára, a R 11610 (Košice 14:25 – Bratislava hl. st. 20:34) s odchodom v pondelok 1. januára a v nedeľu 7.
januára.

„Všetky mimoriadne rýchliky ponúkajú ešte dostatok miest. Podrobné cestovné poriadky, ako aj prehľad 22 posilových vlakov a 35 posilnených IC vlakov nájdu občania na: http://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-posilni-na-sviatky-vlaky.html,“ uvádza Kováč s tým, že cestovné lístky a miestenky si cestujúci môžu kúpiť v pokladniciach ZSSK alebo prostredníctvom e-shopu. ZSSK cestujúcim odporúča, aby si v záujme osobného komfortu včas zabezpečili rezerváciu miesta, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková.

/ 3409 Articles

Red

Comments Closed

Comments for this post are now closed.