Vianočný deň na horách má svoje čaro

Počas Štedrého dňa sa bude tradične dať zohriať a občerstviť aj v Chate na Martinských holiach.

MARTINSKÉ HOLE. V tunajšom stredisku sú už dobré podmienky na lyžovanie, fungujú i vleky, takže vyznávačov bieleho športu môže na kopec vylákať aj možnosť kvalitne si zašportovať.
Počas 24. decembra bude chata otvorená od rána až do desiatej večer. V tento deň však tvoria väčšinu jej návštevníkov turisti, ktorí vybehnú hore z Martina.
„Ak len trošku vyjde počasie, doobeda mávame zväčša plno. Viete, ako to býva, manželky vyženú otcov s deťmi von, aby doma nezavadzali a radšej sa nadýchali čerstvého vzduchu,“ hovorí s úsmevom na tvári chatár Jozef Ondraský.
Ľudia si zväčša dajú čaj, pivo, niektorí tiež kapustnicu. Poobede už začína zákazníkov ubúdať. V tomto čase sa zas na kus reči či pohárik zastavia chatári z okolitých zariadení. To ešte ale nie je vo sviatočný deň všetko. Po siedmej večer zas príde druhá skupina turistov, tentoraz takých, ktorí majú radi nočnú túru s čelovkami.
„Zavtipkujem si, či už majú na sebe nové ponožky, čo našli pod stromčekom a či dobre hrejú,“ pokračuje vo veselom tóne.
Atmosféru sviatkov dotvára tiež vyzdobený interiér chaty, nejde však o žiadne prehnané svetelné efekty či dvojmetrové jedličky.
„Je to len na dotvorenie atmosféry, aby bol zachovaný ráz horskej chaty a všetci sa u nás cítili príjemne,“ dodal Jozef Ondraský.

/ 3362 Articles

Red

Comments Closed

Comments for this post are now closed.