Veslo dopádloval s Diviakmi do pokojných vôd

Dynamo pred súťažou angažovalo nového trénera a na lavičku sa posadil Zdenko Veselovský. Jeho tím okupuje po polovici súťaže pozície v polovici tabuľky.

DIVIAKY. Počas leta došlo v Diviakoch k trénerskej zmene a šéfom realizačného tímu sa stal Zdenko Veselovský. Nový kormidelník sa tak s mužstvom musel zoznámiť rýchlo, prakticky mal na to tri prípravné a jeden pohárový zápas. Navyše, káder opustili piati hráči, a tak bolo treba súpisku doplniť. Niečo sa síce podarilo, no Dynamo muselo hrať bez typického hrotového útočníka.

Polčasy boli rozdielne ako noc a deň

„Pomerne dlho sme hľadali spôsob hry, ktorý by nám vzhľadom na naše možnosti čo najviac vyhovoval. Dobré to v tomto smere začalo byť od stretnutia v Žabokrekoch a pomohol k tomu i návrat T. Kolena do zostavy,“ začal rozprávanie Zdenko Veselovský.
Počas jesene boli výkony jeho zverencov poriadne kolísavé. Len raz dokázali vyhrať dvakrát po sebe, pričom často sa stávalo, že diametrálne odlišné výkony podali aj v rámci jedného duelu. Nevychádzali im predovšetkým prvé polčasy, keď sa nevedeli dostať do optimálneho tempa. Potom museli po prestávke dobiehať zameškané, čo nie vždy vyšlo.

„Na zápasy sme boli dobre pripravení, ale chalani akoby potrebovali polčas na to, aby sa dostali do optimálneho tempa, aby si zvykli ako správne reagovať na jednotlivé herné situácie,“ zamýšľa sa tréner. V tejto súvislosti spracoval aj zaujímavú štatistiku, keď vzájomne porovnal hracie minúty pred a po prestávke. Ak by sa body udeľovali za polčasové výsledky, v prvom by ich Dynamo získalo len pätnásť, ale v druhom až dvadsaťpäť.

Občas stiahli nohu zo súboja

Tímu z horného Turca udelili rozhodcovia v pätnástich jesenných súbojoch len 22 žltých kariet a ani jednu červenú. Pri problémoch so zraneniami, z 19-členného kádra bolo šesť hráčov dlhodobo zranených, bolo pozitívne, že sa nikto nevykartoval a nemusel nútene pauzovať. Na druhej strane kormidelníkovi občas chýbala v hre Dynama väčšia agresivita.

„Bolo to vidieť najmä v stretnutiach proti Rosine či D. Kubínu, teda mužstvám, ktoré sa viac spoliehajú na bojovnosť. V nich sme občas odtiahli nohu zo súboja a slabší dôraz sa negatívne odzrkadlil na konečnom výsledku,“ prízvukuje.

Diviačania absolvovali 43 tréningových jednotiek, pričom len päťkrát sa stalo, že ich trénovalo menej ako desať. Aj v tomto smere sa ako správny líder ukázal Peter Koleno, ktorý je i na ploche najvýraznejšou postavou mužstva.

„Je vynikajúcim príkladom pre mladých, dokáže ich svojim prístupom k zápasu, ale tiež k tréningovým povinnostiam správne motivovať. Výborne si svoje úlohy na ihrisku plní aj Martin Ižip, no mužstvo by potrebovalo, aby mu viac pomohol i počas tréningov,“ povedal Zdenko Veselovský, ktorý na záver ešte doplnil, že pred štartom jesene bolo jeho cieľom získať 25 bodov.
⋌ ROMAN BREZNIAK

/ 3409 Articles

Red

Comments Closed

Comments for this post are now closed.