V Príbovciach sa zberali na organ, už ho majú opravovať

Prvý septembrový deň bol v Príbovciach koncert. Soľničky zeme predstavili svoje „cédečko“. Výťažok z predaja pôjde na opravu organa.

22. sep 2017 o 11:00 Ľubomír Žila

PRÍBOVCE. V Evanjelickom a. v. kostole v Príbovciach bolo prvého septembra slávnostne. Konal sa tu koncert Detského spevokolu Soľničky zeme. Pracuje po vedením kantorky Lucie Dobošovej a pôsobí pri ECAV Príbovce. Ešte v minulom roku spevokol vydal svoje prvé CD pod názvom: Konaj svoje dielo. Keďže kantorka mala mamičkovské povinnosti, až teraz ho dodatočne predstavili tak širokej verejnosti.

„Piesne sú zhmotnením našej lásky k Bohu a radosti zo spevu a hudby, ale aj vrúcnym želaním, aby snaha ECAV Príbovce priniesla ovocie v podobe získania dostatočných finančných prostriedkov na opravu kostolného organu v Príbovciach, ktorý je v súčasnosti nefunkčný. Výťažok z predaja nosiča, tak ako výťažok z koncertu, bude tvoriť časť zbierky, ktorá v cirkevnom zbore prebieha už od augusta 2015 a je určená práve na záchranu tohto vzácneho hudobného nástroja,“ povedala Lucia Dobošová.

Nad projektom držali ochrannú ruku farár Marek Szabó a farárka Zuzana Szabóová. Soľničky zeme na koncerte zaspievali 12 piesní.

Všetci, čo sa na koncerte zúčastnili, podporili dobrú vec. Aj vďaka ich podpore sa môže už tento mesiac začať s opravou organa z roku 1935. Organ postavila firma majstra organára Jána Tučeka z Kutnej Hory.

/ 3374 Articles

Red

Comments Closed

Comments for this post are now closed.