Na bicykli bezpečne až do Albánska

Nedávno sa v Albánsku konalo celoeurópske kolo detskej dopravnej súťaže FIA European Traffic Education contest 2017. Boli na nej aj žiaci ZŠ A. Dubčeka v Martine.

MARTIN. Do Albánska na celoeurópske kolo detskej dopravnej súťaže FIA European Traffic Education contest 2017 cestovali z Martina Adam Kuka 5. C, Veronika Sušienková 6. C, Charlotte Vangríková 7. C, Kristián Humeník 8. C. „Pod vedením Renáty Bírovej reprezentovali nielen školu, mesto Martin, Žilinský kraj, ale aj Slovenskú republiku,“ prízvukuje riaditeľka školy Oľga Potašová.

Súťaž situovali do hlavného mesta Albánska – Tirany. Zúčastnilo sa na nej 22 družstiev z európskych štátov. V rámci súťaže žiaci absolvovali tri náročné jazdy zručnosti na bicykli, dve teoretické stanoviská, jazdu podľa pravidiel v cestnej premávke, zdobenie cyklistickej prilby, jazdu na motokárach a virtuálnu jazdu na bicykli.

„Martinské reprezentačné družstvo si počínalo výborne a v obrovskej konkurencii obsadilo 9. miesto.Okrem súťaže však zažili množstvo atrakcií – let lietadlom, prehliadku hlavného mesta Tirana, kúpanie sa v mori, diskotéky, karaoke šou, vymieňanie darčekov…. Za reprezentáciu si okrem zážitkov a darčekov doniesli aj pamätné medaily a certifikáty,“ ocenila riaditeľka a žiakom aj takto verejne gratuluje.

/ 2988 Articles

Red

Diskusia je uzavretá

Diskusia je uzavretá