Časopis Fľak sa nevyhol kritike, pripomenuli sa mu nevhodné vtipy

Medializovaná kauza mesačníka Fľak sa pripomenula aj v martinskom mestskom zastupiteľstve pri rozhodovaní o poskytnutí dotácie.

MARTIN. Martinskí poslanci dotáciou z rozpočtu vo výške 15-tisíc eur podporia aj budúcoročné vydávanie detského časopisu Fľak. Cieľom tohto rozhodnutia je, aby sa žiaci martinských základných škôl dostali k nemu bezplatne. Čakajú na nich tri čísla. Ide o martinský špeciál, netýka sa celoslovenského mesačníka.

Prečítajte si tiež: Majme na pamäti: Radšej zmeškať vlak, ako prísť pre pár sekúnd o život

Citlivá kontrola obsahu

V diskusii o rozpočte poslankyňa Marína Gallová pripomenula kauzu nevhodných vtipov, ktorá pred pár týždňami rezonovala na Slovensku.

„Mnohí ľudia sa ma na tento problém pýtali a boli zvedaví, či to budeme riešiť. Osobne považujem za neprípustné, aby detský časopis publikoval vtipy, ktoré majú nevhodný rasistický obsah. Viem, že deti si medzi sebou hovoria aj horšie vtipy, ako boli tieto, avšak ak mesto časopis finančne podporuje, tak by malo dať najavo, že takýto humor by v časopise určenom pre naše deti nemal mať miesto. Tým nespochybňujem dotáciu, chcem aby Fľak naďalej vychádzal, len by sme mali upozorniť editora, aby citlivo kontroloval, aký obsah je medzi žiakov šírený.“

Ide o zábavu i prevenciu

Poslanec Bruno Horecký, ktorý je ilustrátorom časopisu, podotkol, že v prvom rade ide o zábavu a vtipy. „Časopis však pôsobí aj preventívne v oblastiach bezpečnosti a kriminality. Dôkazom je najmä rubrika Mladý záchranár, za ktorú Fľak pred desiatimi rokmi dostal od Rescue Teamu Slovakia v Primaciálnom paláci v Bratislave pamätnú plaketu s čestným uznaním za záchranu ľudského života. A to je aj naša priorita, preto to robíme.“

Martinský záchranár je obsahovo zameraný na mestské, školské, kultúrne a športové podujatia v Martine a aj na záchranársku tematiku. Najnovšie vydanie sa pripravuje v spolupráci s mestskou políciou.

/ 3409 Articles

Red

Comments Closed

Comments for this post are now closed.