Ako sa naučiť žiť bez odpadov. Aj to je téma filmového festivalu

Mesto Martin sa stal partnerom regionálnej Tour Ekotopfilm – Envirofilm, najstaršieho medzinárodného filmového festivalu s environmentálnou tematikou na svete. Unikátne filmy premietnu v kine Moskva už zajtra – v utorok 28. novembra.

MARTIN. Milovníci prírody si počas jedného dňa, 28. novembra v kine Moskva budú môcť pozrieť 5 dokumentárnych filmov a zapojiť sa do zaujímavej diskusie na tému „Zodpovedný životný štýl – ako žiť bez odpadov?“ Pre žiakov základných a stredných škôl je doobeda pripravený zaujímavý a interaktívny Junior festival.

Prečítajte si tiež: Na Podháji v Martine niekto prepichoval pneumatiky

V Martine sa z Ekotopfilmu stane tradičné podujatie

Regionálna tour festivalu Ekotopfilm – Envirofilm je celoročný projekt a jeho cieľom je priniesť do regiónov Slovenska najlepší výber filmov z aktuálneho ročníka. „Som nesmierne rád, že sa nám v Martine darí z nášho festivalu budovať tradičné podujatie,“ hovorí Peter Lím, generálny riaditeľ festivalu Ekotopfilm – Envirofilm a dodáva: „Našim cieľom je prostredníctvom dokumentárnych filmov a sprievodných aktivít – diskusií na aktuálnu problematiku, inšpirovať a vzdelávať verejnosť a mladých ľudí v témach udržateľnosti. Návštevníkom v Martine prinášame to najlepšie z festivalového ročníka 2017.“

Prečítajte si tiež: Art-isti Gusta Hegedüša

V Moskve sa to začne Junior festivalom

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm bude začínať predpoludním Junior festivalom, v rámci ktorého organizátori pripravili zážitkový program pre žiakov a študentov základných a stredných škôl. Pokračovať bude večerným programom určeným pre širokú verejnosť. V rámci neho sa premietne päť dokumentárnych filmov, ktoré poukazujú na niektoré z problémov, akým naša civilizácia čelí. Zo slovenských tém je to život chránených kamzíkov v Tatrách, príbeh o plytvaní potravinami či o odvrátenej strane módneho sveta. Program obohatí hodinová diskusia o zodpovednom životnom štýle a o tom, ako žiť bez odpadov.

Polstoročné trvanie Ekotopfilmu – Envirofilmu spojili aj diskusie

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm má takmer polstoročnú tradíciu. Na území bývalého Československa sa po prvýkrát uskutočnil už v roku 1974 a v máji tohto roku sa konal jeho 44. ročník. Na festival sa prihlásilo rekordných vyše 1 000 filmov z 30 krajín sveta, z ktorých komisia vybrala do súťaže pre týždňový program festivalu 115 filmov z celého sveta. V poslednom ročníku sa na ňom zúčastnilo 40 spíkrov a viac ako 19 000 návštevníkov. Vstup na festival je zdarma.

/ 3398 Articles

Red

Comments Closed

Comments for this post are now closed.