Pole Dance už aj v Martine

Značky: , ,

foto-pole

Pole dance – tanec pri tyči   –  už dávno nie je záležitosťou striptízových barov, ale je to cvičenie, ktoré zažíva všade vo svete veľký BOOM!!! , je to cvičenie, ktorému prepadli aj holywoodske hviezdy.

Spojuje v sebe tanec, gymnastiku, akrobaciu, a práve preto sa Mezinárodná pole dance organizácia snaží o presadenie pole dance ako olympijskej kategórie.
Pole dance je totiž poriadna fitness disciplína, nie je to jednotvárne cvičenie, je to zábavná forma, pri ktorej si dokonale precvičíte všetky časti tela,  trénujete flexibilitu, a nájdete novú silu vo Vašom tele.

Pole dance sa dá tancovať na rôznych úrovniach, začínajúc jednoduchými prvkami, neskôr  pokračujete vo vertikálnych cvičeniach, ako je šplhanie sa po tyči, cez zavesenie sa dole hlavou, až po extrémne náročné akrobatické pozície.

Ide o naozaj fyzicky náročnú aktivitu posilňovania celého tela práve vďaka tomu, že využíva množstvo cvikov na vertikálnej tyči, kde zdvíhate predovšetkým váhu vlastného tela.

Ako každá športová diciplína, však pole dance niekedy i poriadne bolí, spočiatku sa možno nezaobídete bez poriadnej svalovice, či modrín, stojí to však za to. Už po mesačnom intenzívnom kurze sú viditeľné výsledky na postave i sebavedomí.

Benefity pole dance si môžete vyskúšať na vlastnom tele, v tanečnej škole Pegafun , ktorý vám túto svetovú  fitness novinku priniesla.

/ 2949 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).