VOŇAVÁ ZIMA V TURCI

Tagged: , , , , ,

Región Turiec má v zime čo ponúknuť svojim návštevníkom. Milovníkov dobrej lyžovačky a ďalších zimných športov radi privítajú v troch športovo rekreačných strediskách. Zasnežené malebné hory, ktoré obklopujú Turčiansku záhradku sú lákadlom pre  turistov, ale aj romantikov vyhľadávajúcich čaro a poéziu zimy. Prechádzky najkrajšími dolinami Veľkej Fatry – Gaderskou a Blatnickou dolinou sú pre nich ako stvorené. A ak sa chcete pokochať ľadovou krásou, vyberiete sa do Malej Fatry, k Šútovskému vodopádu. Voda tu pomedzi nádhernú ľadovú výzdobu padá z výšky 75 metrov. No zimný región toho ponúka ešte oveľa viac. Najlepšie sa o tom presvedčíte keď ho navštívite aspoň na niekoľko dní. Ak sa tak rozhodnete, odporúčame vám nové a pohodlné ubytovanie v Turci, v penzióne Turčiansky dvor.

snowboard

STRATEGICKÁ POLOHA

Penzión Turčiansky dvor v Košťanoch nad Turcom má vynikajúcu polohu. Nachádza sa v tichom prostredí s výborným prístupom autom, či autobusom. Pre ubytovaných hostí je zabezpečené bezpečné parkovanie vo dvore s kamerovým systémom.  Penzión je vzdialený iba tri kilometre od centra mesta Martin. Ale veľmi blízko je z neho aj do všetkých troch lyžiarskych stredísk – 7 km na Martinské hole, 5 km do Jasenskej doliny a 6 km do strediska Snowland Valčianska dolina. Blatnica, vstupná brána do Gaderskej a Blatnickej doliny je vzdialená iba 10 km. Pritom Turčiansky dvor poskytuje nielen ubytovanie v Martine za najlepšie ceny, ale aj až 30% zľavy na skipasy. Celková kapacita ubytovania je 90 osôb, všetky izby sú vybavené kúpeľňou a LCD TV. Samozrejmosťou je wifi pripojenie zdarma.

21

PIZZA Z DVORA

Zima v Turčianskom dvore aj krásne vonia a vynikajúco chutí. Súčasťou penziónu je reštaurácia s výbornou kuchyňou. Okrem bohatej ponuky regionálnych jedál ponúka i jedlá európskej kuchyne. Medzi ne patrí najmä obľúbená pizza pečená na dreve. Šéfkuchár Marcel Ihnačák zaškolil personál na pečenie pizze a domácich cestovín, takže určite nezabudnite tieto dobroty ochutnať. Sú pripravované s láskou, na pizzu tu používajú regionálne potraviny, takže označenie pizza z dvora sedí ako uliate. 16 druhov pizze pečenej na dreve ponúka reštaurácia od pondelka do piatku od 16.00 do 21.30 a cez víkendy od 12.00 do 21.30. No ak chcete radšej predsa len radšej ochutnať voňavý, čerstvý chlebík, máte šťastie. Pečú tu domáci chlieb v peci. Takže všetkým, ktorí si chcú zimu v Turci naozaj vychutnať, odporúčame stravovanie a ubytovanie v Turčianskom dvore. Všetky potrebné informácie nájdete na: www.turcianskydvor.sk

pizza tu dvor

 

 

 

 

 

 

 

foto: J. Farský, Turčiansky dvor

guardog media
PR reklama a propagácia

/ 3375 Articles

Red

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).