Inteligentná domácnosť od Loxone prináša tipy na úsporu energie

Značky: , , , ,

Myslíte si, že nie je možné v domácnosti s konvenčnou elektro-inštaláciou ušetriť energiu? V porovnaní s úsporou energie v inteligentnej domácnosti je to jednoducho pracná, často veľmi namáhavá úloha.

Radi by sme Vám preto ukázali výhody , ktoré inteligentná domácnosť v oblasti úspory energie prináša . Tieto prednosti možno kombinovať v šiestich našich tipoch. Teraz Vám predstavíme prvé tri tipy na úsporu energie.

EFEKTÍVNE VYUŽITIE ENERGIE – TIP 1

Využitie energie.  Náš prvý tip sa točí okolo svojej vlastnej výroby elektriny. Vlastná výroba elektriny , nižšia spotreba nakúpené elektrickej energie , nižšie náklady na elektrickú energiu …

ako to funguje ?

Inteligentný dom si dokáže vyrábať svoju vlastnú energiu cez fotovoltaický systém , ak je práve dostupný. V praxi to znamená , že ak je k dispozícii tento zdroj elektrickej energie tak si môžete  sami nabíjať auto na elektrický pohon, zapnúť práčku a umývačku, atď.  Nepoužitá , naprodukovatelná elektrina je dodávaná do verejnej siete vášho súčasného poskytovateľa.  Za to samozrejme dostanete odmenu. Ak naopak potrebujete elektrinu, keď Váš fotovoltaický systém práve neprodukuje, využijete energiu od svojho poskytovateľa .

O energetickom manažmente dnes počúvame zo všetkých strán. Presvedčte sa o tom , že so systémom Loxone to nie sú len reči . Vďaka bezplatnému softvéru Loxone Config, ktorý je ako vždy zadarmo, máte možnosť jednoducho pripojiť meniče Fronius . Napojenie funguje typom Plug & Play , takže integrácia Vám nezaberie viac ako 30 sekúnd.

SENZOR TEPLOTY & ĎALŠIE POMOCNÍCI – TIP 2

V každom dome sú situácie, na ktoré by si ľudia mali dávať pozor . V inteligentných domácnostiach na ne dohliadajú senzory : senzor teploty , okenný kontakt , čidlo CO2 , čidlo vlhkosti , … Inteligentná domácnosť vďaka týmto senzorom rozpozná , či je niečo v neporiadku a reaguje tak automaticky na danú situáciu . Napríklad … zlý vzduch

Ak prekročí vlhkosť vzduchu či CO2 v  izbe určitú úroveň, inteligentná domácnosť ihneď zasiahne a informuje svojich obyvateľov : „Prosím , vyvetrať !“ Toto ale nie je celá inteligencia: Zatiaľ čo budete vetrať , kúrenie sa automaticky utlmí. Ide nám predsa o tému “ Úspora energie “ .

Uzatvorenie okien

Vetrali ste a potom ste zabudli zatvoriť okná ? Inteligentná domácnosť Vás na to upozorní. Ak napríklad klesne teplota v obývacej izbe napr. pod 15 ° C, obdržíte telefonát , ktorý Vás o situácii informuje. Ľudia , vnímajú zmenu teploty cez kožu, zatiaľ čo inteligentný dom cez teplotné čidlo.

Tieniaca technika

Vonkajšie žalúzie a rolety sú svojou izolačnou funkciou dobrým príspevkom k úspore energie . V inteligentnej domácnosti preberá tieniaca technika ďalšiu z mnohých možných funkcií, napr. využitie slnečného žiarenia pre vnútorné použitie osvetlenia, čím ušetríte náklady na svietenie. Inteligentný dom zachytáva intenzitu slnečného žiarenia prostredníctvom čidla osvitu alebo nášho Miniserveru . Na základe zemepisných súradníc a údajov zo senzora osvitu Vám inteligentný dom zaistí optimálne tienenie..

 LED OSVETLENIE & SVETELNÉ SCÉNY – TIP 3

Inteligentná domácnosť bez LED osvetlenia, nie je podľa nášho názoru inteligentnou domácnosťou. LED osvetlenie sa nestará iba o zodpovedajúce (farebné) akcenty, LED diódy majú navyše dlhú životnosť a vynikajú svojou nízkou spotrebou energie .

Svetelné scény sú tak odpoveďou na moderné a energeticky úsporné osvetlenie. Pri svetelných scénach sú kombinované rôzne svetelné zdroje. V rôznych stupňoch stmievanie sa tieto svetelné zdroje nestarajú len o perfektné osvetlenie ( perfektné = ani viac, ani menej – presne , koľko je potrebné ), v závislosti od situácie ( varenie , sledovanie televízie , … ), tlmené svetlo má zároveň nižšiu spotrebu elektriny .

dumb_plus_miniserver_equals_smart

Loxon ŠETRÍ VAŠE ENERGIE

Potrebujete podporu v rámci projektu Vašej inteligentnej domácnosti ? Kontaktujte projektového poradcu – spoločnosť Absolutio, s.r.o prostredníctvom emailu info@absolutio.sk alebo na tel. 0903 924 384! Radi Vás podporíme !

Ing. Igor Steindl

/ 2951 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).