STAVENISKO HANBY

Značky: , , , ,

Dlhé mesiace znepríjemňovali obyvateľom martinského sídliska Sever stavebné práce na rekonštrukcii parku, ktorý sa po nich má zmeniť na Námestie Francúzskych partizánov. Práce sa vliekli, pôvodný termín ukončenia bol niekoľkokrát odložený. Definitívne by malo byť námestie slávnostne otvorené primátorom A. Hrnčiarom 10. novembra.

[jwplayer config=“Regionportal 640″ mediaid=“683″]

Zaujímalo nás ako sa miestnym obyvateľom dielo pred opätovne avizovaným dokončením páči a vybrali sme sa na Sever aj s kamerou. Počas hodiny nakrúcania sme oslovili 12 obyvateľov sídliska, z toho polovica sa nechcela na kameru vôbec vyjadriť. Čo nám niektorí z nich povedali mimo záznamu je nepublikovateľné a museli by sme to „vypípať“. Aj názory ostatných boli veľmi kritické. Veľké výhrady mali opýtaní k celkovému priebehu rekonštrukcie a kvalite vykonaných prác. Vôbec sa im nepáči ani výsledná podoba diela. Vadí im najmä to, že pôvodná zeleň bola zničená a nahradená obyčajnou vydláždenou plochou. Starší pán rozhorčene nazval tento priestor a priebeh rekonštrukcie staveniskom hanby. Celkovo považujú rekonštrukciu s takýmto výsledkom za nezmyselnú a zbytočne vyhodené peniaze z verejných zdrojov. O všetkom, čo, kde, za koľko sa z rozpočtu mesta bude stavať a ako to má vyzerať, rozhodujú poslanci mestského zastupiteľstva. Za mestskú časť Sever sú to Ján Zuberec, Zita Sekerková, Martin Sukup a Juraj Mikula. Keď sme sa občanov pýtali, či hovorili s poslancami o tom ako sú s výsledkom a investovanými finančnými prostriedkami spokojní, odpovedali záporne, mnohí ich dokonca všetkých ani nepoznali. My sa volených zástupcov ľudu na túto tému určite spýtame.

„Krása“ vydláždenej plochy.
Poslanci MsZ za mestskú časť Sever. Zľava: Ján Zuberec, Zita Sekerková, Martin Sukup.
„Architektonický skvost“.
… a vedľajší parčík, do ktorého našťastie „tvorivá ruka mestského architekta“ zatiaľ nezasiahla.

FaJ.

/ 2944 Articles

Red

15 Comments

 1. Viliam

  Niekoľko krát som cez email oslovil pána transparentného primátora, čuduj sa svete, po výrube zelene mi aj odpovedal a presviedčal ma, aké tu vznikne nádherné stredisko- park pre deti a občanov, skoro som uveril. No po neustálom stavaní, búraní, stavaní, búraní atď. už na moje otázky nereagoval, tak som zvolil inú formu, z času na čas som to natáčal aj s dátumom, hlavne to atď. /buranie a dookola/ a v pravý čas to pánu transparentnému zverejnim. Pôvodne som chcel na otvorenie, to by ale nemalo správnu formu, lepšie bude pred voľbou primátora. Pevne verím, že nový bude lepší, nemusí byť transparentný, naj. v krajinách OSN, stačí lepší a verím že bude

  Odpovedať

 2. Martin Sukup

  MARTIN SUKUP, poslanec – VYJADRENIE Veta citujem „O všetkom, čo, kde, za koľko sa z rozpočtu mesta bude stavať a ako to má vyzerať, rozhodujú poslanci mestského zastupiteľstva.“ jednoducho nie je pravda. Všetko bolo odklepnuté (projekt, spolupodielanie) vôbec pred tým ako Martin Sukup a Juraj Mikula vôbec boli v zastupiteľstve ale v pohode 🙂 Hlavne, že ste im nedali priestor 🙂 Na vete citujem „My sa volených zástupcov ľudu na túto tému určite spýtame.“ sa smejem. Pretože každá normálna redakcia tá priestor obidvom či viacerým stranám. Ale čo sa môžem čudovať. Článok nemá samozrejme autora. A nielen to. Nemá ani redakciu, resp. uvedených redaktorov a čo je najhoršie.. nie je uvedený ani prevádzkovateľ. Jednoducho nič. Anonymný výstrel do tmy. Veľmi rýchlo vám odporúčam si to doplniť pretože je to na pokutu viď. Obchodný zákonník. Teším sa na osobný rozhovor 🙂

  Odpovedať

  • Red

   Vážený p. poslanec MZ. Všetky potrebné údaje sú uvedené tak ako majú byť. Každopádne obhajovať takéto „Faux pais“ akou je táto stavba je už mimo etickej roviny. Viac na stránke Facebooku kde ste zadal rovnaký dotaz.

   Odpovedať

   • Martin Sukup

    Ak ste si nevšimli.. nikto nič neobhajuje 🙂

    Myslíte Vašu anglickú spoločnosť a sídlo?

    GUARDOG MEDIAHOUSE LTD., 6 BEXLEY SQUARE, SALFORD, MANCHESTER, M3 6BZ, Company No. 08174360.

    Fajn 🙂 Nabudúce Cyprus?

    Odpovedať

    • Red

     A vy si myslíte, že majitelia väčšiny Slovenských denníkov sedia kde? Napokon, sme členom EÚ a podnikať môžete kdekoľvek. Ešte stále ale nerozumieme, kde vlastne vidíte problém ?

     Odpovedať

  • viliam

   Pán poslanec, kde ste bol v čase nekonečného búrania, stavania a cca 10násobnom opakovaní každého metra štvorcového? Kto Vám nedal priestor? pre boha, veď ste náš zástupca. Aha, už ste zvolený, rozumiem, ja áno. Ešte Vás poprosím, smejte sa v prvom rade na sebe, alebo zaplačte, lebo občania danej lokality už plačú.Na Váš názor na redakciu len krátko- nemali ste túto temu transparentného bordelu reagovať v prvom rade Vy? Výstrel do tmy je Vaša úbohá reakcia. PS: Čo tak si dať Vašu odpoveď skontrolovať korepetítorovi? Ako poslanec a Váš pravopis? Hm?

   Odpovedať

 3. Zuzana

  vážený pán Poslanec Sukup. Pamätám si Vás ako ste chodil a prosil ostatných občanov vrátane mňa o hlas. Spomínam si keď ste môjmu manželovi sľubovali že vyriešite otázky nášho sídliska. tak ako to býva zvykom aj vy ste asi rýchlo zabudol na sľuby občanom a rýchlo si zvykol na benefity poslanca. Pýtam sa prečo ste nezasiahli vy ako zástupca občanov Severa proti vzhľadu tohto parku ? Azda každí na tomto sídlisku má výhrady prečo je tam tak málo zelene ? Ale to by ste musel na Severe bývať pán poslanec a nie sa odsťahovať do centra s anonymnou adresou. Kedy ste boli naposledy medzi občanmi ? Sledujem dlhšie vaše pôsobenie a som dosť sklamaná. Zuzana

  Odpovedať

 4. Mato

  takze nic v zlom kazdu tu hovorite o sukupovi a preco nie o zubercovi on byva priamo blizko toho parku a je dlho poslanec za sever to len tolko na margo toho. a takto by sa dalo pokracovat este jedna dolezita vec preco bytovy dom severia nik nevedel ze tam bude co dostali byvali poslanci zato ze to odklepli a ludom co tma byvaju nic nepovedali.takze tak. ku tomu parku poviem tolko je to hamba ale co uz narobime. transparenty primator to spravil tak mame co sme chceli.

  Odpovedať

  • Viliam

   prečo len proti Sukupovi? jediný mal odvahu, alebo príkaz reagovať, tie drúhé dve krisy zalezli transparentnemu primatorovi do zadku a užívaju si teplúčka, na smrad si už privikli. Bývam tu a nevšimol som si dnes žiadne otvoreni, je večer, svetlá nesvietia, hodiny stále na 12,00, berlínsky múr od cesty je stále nedokončený, neviem čo dodať, asi len nech žije Most Hid, na martin pán transparentný už dávno sere, tiež už zaliezol, len momentálne neviem komu do zadku.

   Odpovedať

  • Tomáš

   Dnes sme boli s kamerou na otvorení cyklotrasy, kde sme objektívne dali priestor vyjadriť sa poslancom a primátorovi k tejto problematike. Takže zúčastnení poslanci za mestskú časť Sever, J. Zuberec, Z. Sekerková sa vyjadrili k tejto téme.

   Odpovedať

 5. Red

  Dnes sme uverejnili pokračovanie článku Stavenisko hanby – tentokrát sme boli na otvorení cyklotrasy Sever-Centrum.

  http://www.regionportal.sk/novinky-z-turca/stavenisko-hanby-ii-v-martine-sme-zimnu-sezonu-otvorili-novou-cyklotrasou/

  Odpovedať

 6. HuT

  K problematike „Staveniska hanby“ sa vyjadrujú aj iné média. Oplatí sa vidieť záznam TA3 ( http://www.ta3.com/clanok/1009466/stavba-storocia-v-martine-finisuje.html ), kde poukazuje na závažné a nebezpečné NEDOSTATKY. Takže celá problematika nie je problém skupiny ľudí, ale občanov mesta MARTIN.

  Odpovedať

 7. karol

  Mňa by okrem iného zaujímalo či to námestie je už povolené uživať (je už skolaudované ? ), alebo je to ešte stavenisko. Lebo ak som to dobre pochopil z úst p. primátora oficiálne ho dokončia až na jar tak je to pravdepodobne ešte stavenisko a na stavenisko by mal byť zakázaný prístup verejnosti a nepovolaným. Malo by byť oplotené prípadne inak zabezpečené voči prípadnej nehode. Ved sa stačí pozrieť na to budúce detské ihrisko, o chvíľu napadne sneh a je len otázkou času kedy sa tam niekomu niečo stane. Tú stavbu treba zabezpečiť, prípadne ohradiť tak ako bola povolená v stavebnom povolení a nie sa tu tváriť, že je už dokončená stavbam ale vlastne ešte ani nieje. Čo robí stavebný úrad mesta Martin, ako je možné že nestráži ani vlastné stavby, iných určite kontrolujú, pokutujú, píšu oznámenia ale čo tu? Dá toto vôbec niekto do poriadku???

  Odpovedať

  • Red

   skúsime za vás zistiť na magistráte

   Odpovedať

  • Red

   Takže odpoveď znie : Oficiálna kolaudácia je dňa 5.12.2012. Občania sú srdečne vítaní !

   Odpovedať

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).