Psík nie je vec, ktorú môžete vyhodiť do kontajnera

Značky: , ,

Volá sa Deny a prišiel k nám pred štyrmi rokmi. Je to veľvyslanec z ríše zvierat. Bez jediného slova nás deň, čo deň zoznamuje so svetom, ktorý sme predtým nepoznali. Ale Deny nás napodiv nezoznamuje iba so svojou zvieracou dimenziou. Miluje ľudí a našiel si už kopu ľudských kamarátov. Naše prechádzky sa často menia na zoznamovacie rituály. Vďaka nemu dnes poznám množstvo milých a dobrých ľudí, o ktorých som doteraz nevedela. Náš psík nás poľudštil. Som mu za to vďačná. Ale nielen za to. Deny je čistič negatívnych energií. Aj z bežných dní nám dokáže robiť Vianoce. Vnáša do nich radosť, lásku a pokoj.

No na dvere nám už klopú pravé vianočné dni. A preto by som chcela v mene veľvyslanca Denyho poprosiť všetkých ľudí, ktorí sa chystajú pod stromček svojim blízkym darovať psíka, aby to dôkladne zvážili. Lebo každý psík je osobnosť, ktorá vyžaduje aj veľa lásky, trpezlivosti a času od nás ľudí. Ak im to z nejakých dôvodov nevieme dať, neberme si ich k sebe. Psík nie je vec, ktorú môžeme len tak vyhodiť, keď sa nám už nepáči. Tieto úžasné tvory si nezaslúžia ostať opustené, nechcené, potulovať sa v uliciach mesta. Nezaslúžia si ani skončiť v útulku. A už vôbec nie v tom martinskom!

Ivana Farská

/ 2944 Articles

Red

2 Comments

 1. Július Plháč

  Dobrý deň prajem, chcel by som upozorniť na problém MT útulku. Pod petíciu sa už podpísali stovky občanov. Zapojte sa prosím tu:

  http://www.peticie.com/signatures/koniec_utrpeniu_v_martinskom_utulku/

  Odpovedať

 2. Ivan

  Ale tu musí vzniknúť petícia, aby sa konalo s týmto mestským útulkom v Martine? To mesto a poslanci nekonajú zo zaneprázdnenosti, alebo sa tvária že nič nevidia? Alebo ten „transparentný“ primátor sa už dostal do NR SR, tak už nepotrebuje riešiť problémy „svojích“ občanov? Podotknem, že svojích občanov, ktorí ho VOLILI?

  Odpovedať

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).