Umenie parkovania v Záturčí

Snaha zaparkovať na našich sídliskách, sa najmä vo večerných hodinách často mení na nočnú moru. O situácii v Záturčí nám rozprávala Mária Balážová.

Mária Balážová (640x427) (2)
Mária Balážová

Vždy, keď prichádzam v podvečerných hodinách domov do Záturčia, uzatváram sama so sebou stávku, koľko mi bude trvať nájsť miesto na zaparkovanie auta. Keď sa pred časom začali predávať parkovacie miesta, vtedajší páni poslanci za mestskú štvrť Záturčie deklarovali, že tieto prostriedky budú smerovať k vybudovaniu nových parkovacích miest. Netvrdím, že ich zopár nevybudovali, len je otázne, ako sa k nim dostať.

Parkovanie v Záturčí(427x640) (2)
Príklad hodný zamyslenia je, keď prichádzate do Záturčia od Vrútok a chcete zaparkovať auto oproti Jednote / parkovisko pri hlavnej ceste-súbežne so ZŠ /, nemôžete, lebo je tam dopravná značka zákaz vjazdu. Nič iné vám neostane, len ísť ďalej, aby ste mohli odbočiť na predmetné parkovisko, ak je tam však voľné miesto, kde vás opätovne čaká nástraha v podobe dvojitej čiary / lebo tam sa nachádza odbočenie k ZŠ, autobusová zastávka a už spomínaná dvojitá čiara a vám nič iné neostane , /aby ste sa nedopustili dopravného priestupku / musíte prejsť ďalšie metre, vrátiť sa naspäť a odbočiť na parkovacie miesta, ak sú náhodou voľné.

Parkovanie v Záturčí(427x640) (3)

Raritou, ktorú som skutočne nikde nevidela, je dopravná značka zákaz státia na Makovického ulici, hoci pred týmto domom sú parkovacie plochy, z 12 miest je 9 kúpených. To nehovorím o ostatných miestach v našej mestskej časti, kde ľudia skutočne parkujú aj pred kontajnermi na smeti, / lebo inde nie je možné parkovať /, čo samozrejme znamená, že sa zabraňuje prístupu k vyprázdneniu týchto kontajnerov, o bezpečnom odbočovaní na vedľajšiu cestu ani nehovorím.

Parkovanie v Záturčí(427x640) (1) A tak sa pýtam, kde sú finančné zdroje, ktoré za predmetné odkúpené parkovacie plochy sa zinkasovali? Pred časom to bolo zhruba 150,- €, dnes sa údajne zvýšila cena na cca 180,- €? Čo sa za posledné volebné obdobie urobilo v prospech ľudí pre našu mestskú časť Záturčie? Čo vy na to páni poslanci?

red. RP

Parkovanie v Záturčí(427x640) (4) Parkovanie v Záturčí(427x640) (5)

/ 175 Articles

Ján Farský

3 Comments

 1. Hugo

  Odkedy som sa prestahoval na sídlisko Sever, s parkovanim uz problem nemam, ba dokonca sa vytvaraju nove parkovacie miesta este predtym, ako dojde k vycerpaniu stavajucich. Nieje to o poslancoch, ale o ludoch, ktori si volia svojich zastupcov, co nedokazu nic presadit, aj preto ze sa zapredaju pre moc a tak musia riesit vyssie zaujmy, ako „nejake“ parkovanie. Je to aj o volenych predcedoch spolocenstiev, ktori sa pravidelne stretavaju s poslancami a su vasimi hlasmi pocas celeho funkcneho obdobia poslancov. Takze tlacte aj cez SVB na poslancov, aj priamo cez vybory, cez poslanecke dni, popr. priamo na verejnych zasadnutiach MSZ. Vela zdaru! Zvysovanie cien platenych miest to nevyriesi. Peniaze skoncia aj tak uplne inde a ten kto ma 180€ ma aj 300€.

  Odpovedať

  • Lucy

   Ten istý problém je aj v Košutoch II. akonáhle prídeme domov neskôr ako 18.00, tak sa obávame, kde asi tak zaparkujeme, to je strašné, skoro všetky miesta sú rezervované – platené, ale naši poslanci si asi neuvedomili jednu vec, že každý nemá toľko peňazí, aby si mohol prenajať ešte aj parkovacie miesto, normálny človek nezarába ako oni.

   Odpovedať

   • Dalibor Steindl

    áno, máte pravdu. V Košútoch je to na niektorých miestach veľký problém. Každopádne Košúty majú aspoň nezmyselné obchodné centrá s parkoviskom, kde sa dá parkovať …

    Odpovedať

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).