JÁNA KUCIAKA A JEHO PARTNERKU SME ZABILI MY

Tagged: ,

Do nemocnice si musíme priniesť vlastný toaletný papier. Lebo nie sú peniaze. To, že sa za ne nakupujú predražené cétečká, že zo Všeobecnej zdravotnej poiťovne záhadne zmizli stovky miliónov eur a nikto nebol obvinený, nikto nebol potrestaný, nás nevyburcuje. Spokojne si prinesieme ten papier. Grázli z drevárskych mafií devastujú naše národné parky, o rabovaní v bežných lesoch už ani nehovorím. Bezuzdne rozkrádajú prírodné bohatstvo a ničia životné prostredie celým ďalším generáciám. A my nič. Všetko je v poriadku, nič sa nedeje, nik nie je stíhaný. Patologický klamár nás z televíznych obrazoviek s plechovým ksichtom arogantne presviedča, že byť premiérom a bývať v byte usvedčeného daňového podvodníka je úplne normálne. Ani to, že kradnú práve tie dane, ktoré my musíme zaplatiť, nás nevyburcuje. Nik nie je stíhaný, nik nie je potrestaný. Platíme nielen tie dane, ale spokojne platíme aj predraženú elektrickú energiu. Drahá je aj pre to, že z našich peňazí za ňu, sa sanuje napríklad útlmový program v baniach v Handlovej. Áno, to sú tie peniaze, ktoré tam bývalý poslanec parlamentu balil do alobalu a odovzdával svojím straníckym bossom. Ale ani to sa pravdaže nikdy nestalo a za toto rozkrádanie nie je nikto stíhaný, ani potrestaný.
A takto môžem pokračovať, žiaľ, ešte veľmi, veľmi dlho.

A pýtam sa sám seba, čo sa to s nami stalo?
Ako je možné, že takto necháme na sebe orať ?
Ako je možné, že necháme bezcharakterných grázlov beztrestne páchať zlo, ktoré rozleptáva celú krajinu a ničí ju natoľko, že sa tu nebude dať žiť?
Kam to až všetko zájde?

Dnes to už vieme.
Zašlo to až tam, že mladých ľudí, ktorí mali odvahu postaviť sa tomuto zlu, nemilosrdne zavraždili priamo v ich dome!
Hrôza!
Neboli sme to my, ktorí stlačili spúšť.
Ale sme to my, my všetci, ktorí sme svojou ľahostajnosťou, apatiou, toleranciou zla a bezprávia, dovolili aby sa naša krajina dostala až do tohto stavu.
Do stavu, keď je možné niekoho, kto sa zlu postaví, chladnokrvne zabiť v jeho dome.
Dúfam a veľmi chcem veriť, že tento skutok už nezostane nepotrestaný!
Dúfam, že aj v nás sa niečo zlomilo a nájdeme v sebe silu a odvahu postaviť sa zločincom, ktorí ničia túto krajinu.
Dúfam a verím, že tak to cítia aj stovky ľudí, ktorí sa zišli na martinskom Divadelnom námestí, aby si uctili pamiatku Janka a Martinky.

Ján Farský

/ 3394 Articles

Red

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).