OTVORENÝ LIST PRIMÁTOROVI A POSLANCOM MsZ MARTIN

Značky: , , , , , , ,

Vážený pán primátor,
vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci,
obraciame sa na Vás so žiadosťou o zverejnenie nasledujúceho článku, nazvaného A. HRNČIAR ZASE NEHOVORIL PRAVDU. Dovoľujeme si Vás požiadať aby ste ho uverejnili na náklady mesta vo všetkých regionálnych médiách, v ktorých je z mestského rozpočtu pravidelne platené uverejňovanie informácií o činnosti primátora, MsÚ a mestského zastupiteľstva. Informácie a články, ktoré sú v nich uverejňované pripravuje, alebo ich obsah koordinuje – Útvar komunikácie, marketingu, protokolu a zahraničných vzťahov na čele s jeho vedúcim a primátorovým hovorcom Jozefom Petrášom.

IMG_1377 (2) (640x427)
Primátorov hovorca moderuje míting strany Most – Híd v zasadačke mestského úradu v Martine

Informácie a materiály, ktoré tento tím formou platenej inzercie uverejňuje v regionálnych médiách, sú často v rozpore s realitou, často sú manipulatívne, glorifikujúce osobu A. Hrnčiara a niektorých jeho spriaznených poslancov, takzvaných „prajníkov“. Inými slovami – pán Petráš a jeho zamestnanci, za peniaze nás všetkých, robia neustálu volebnú kampaň A. Hrnčiarovi a okruhu vyvolených poslancov MsZ, primátorových „prajníkov“.
Považujeme to za nehoráznosť, ktorá je v priamom rozpore so zásadami a etickým kódexom Transparentného mesta. V prípade A. Hrnčiara je to ešte vážnejšie. Ako poslanec NR SR za politickú stranu Most – Híd, takýmto spôsobom využíva finančné prostriedky mesta na propagáciu svojej osoby a tým aj tejto strany, za ktorú na funkciu primátora nikdy nekandidoval!

IMG_1394 (2) (640x427)
A. Hrnčiar na mítingu strany Most-Híd v zasadačke martinského mestského úradu.

Finančné náklady na mzdy pána Petráša a ním riadeného Útvaru komunikácie, marketingu, protoklu a zahraničných vzťahov dosahujú výšku 94 560 EUR ( viac ako 2 837 000 korún) ročne! Náklady na mestskú TV Turiec činia 127 000 EUR (viac ako 3 810 000 korún) v roku 2013. A náklady na uverejňovanie platených príspevkov v regionálnych médiách, predovšetkým v dvojtýždenníku „novinky Martin“ dosiahli v roku 2012 závratných 37 560 EUR (1 128 000 korún). Bez akýchkoľvek výberových konaní, priamymi zákazkami!
Keďže sú to verejné zdroje, sme presvedčení, že verejnosť musí byť za ne informovaná pravdivo a objektívne. Preto Vás v súlade s princípmi a etickým kódexom Transparentného mesta a zásadou, že informácie musia byť vyvážené, ako i zásadou plurality názorov žiadame, aby ste na náklady mesta vo všetkých mestských médiách ako i médiách v ktorých mesto Martin platí za uverejňovanie článkov, minimálne raz mesačne uverejnili články v minimálnom rozsahu A3, a raz mesačne 15 minútovú reláciu v TV Turiec. Všetko zadarmo pripraví naša redakcia. Budú to objektívne, pravdivé, ľahko preukázateľnými faktami podložené informácie o veciach verejných a názoroch obyvateľov na dianie v meste a prácu samosprávnych orgánov v rôznych oblastiach života. Prvý materiál dodáme Jozefovi Petrášovi v druhej polovici júla 2013. Veríme, že ako primátor a poslanci MsZ mesta Martin, nositeľa ocenia OSN za transparentnosť, podporíte túto našu iniciatívu, ktorá prispeje k ďalšiemu rozvoju transparentnosti a využívaniu verejných finančných zdrojov v prospech čo najväčšieho počtu obyvateľov.

S úctou
redakcia regionportal.sk

Scan 2 (466x640)
Každá príležitosť na zviditeľnenie sa je dobrá!

Scan 3 (466x640)
Pompézne odovzdávanie šeku na „závratných“ 1 500 eur z Primátorského punču. Pritom celý cirkus okolo punču stál mestskú pokladnicu minimálne dvojnásobok!

Scan 1 (466x640)
Reklamou platenou z mestskej kasy sa transparentný Hrnčiar zviditeľňuje aj v Turčianskych novinách.

Scan 4 (466x640)
Tu už je lanovka akoby postavená!

Scan 6 (466x640)
Projekt Transparentné mesto neprilákal do Martina žiadneho významného investora. Na lanovku sa súkromnej firme budeme musieť poskladať my všetci.

Scan 5 (466x640)
Ľudomil v značkových oblekoch pózuje rád a mimoriadne často…

/ 175 Articles

Ján Farský

5 Comments

 1. Karl von Bahnhof

  Je to statočná práca ktorú robíte regionportál. Ale aj tak maďar vyhrá. Koho preláčate za starostu – Kozáka, ktorý nevie či je SNS alebo HZDS? alebo Vonsa, ktorý nevie ani čí je? veď tí nemajú šancu. A Žigo – ten len všade chodí a kýva hlavou. Ako keď bol s Janišom, keď rozbili SKDÚ v Martine. Tak koho chcete?

  Odpovedať

  • regionportal.sk

   Nepretláčame nikoho. Len informujeme o dianí v Martine. Transparentne, ako sa na najtransparentnejšie mesto v celej OSN patrí.

   Odpovedať

 2. Miňo priekopský

  Preco s nimi neurobite rozhovor. Ja by som bol rad, keby mi zodpovedali v otvorenej diskusii na niektore otazky. Lebo viem, ze su vsetcia poslanci a sedia na viacerych stolickach. Oni sa len hraju na opoziciu, inak su kamosi s Andrejkom, hehe

  Odpovedať

  • regionportal.sk

   Radi urobíme rozhovor so všetkými zainteresovanými. Ak prijmú pozvanie. A budeme ho online prenášať na internete. Keď to bude aktuálne, dáme vedieť na fb a na regionportal.sk

   Odpovedať

 3. Petra

  To musí byť nejaký vtip. „Hovorca mesta“, berie plat viac než 7000 eur mesačne? Mohol by si aspoň nejaký slušný oblek kúpiť. 🙁 Nonsens.

  Odpovedať

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).