Už sa fašiang kráti

Značky: , , , , ,

uz sa fasang_mini (3) (453x640)

Už sa fašiang kráti

„Keď som išiel z Petra, opica ma stretla,
Keby nie tá palica, bola by ma zedla!“

Fašiangy bývali vždy najveselším obdobím roka. Ich bujarú zábavu a atmosféru môžu zažiť na vlastnej koži aj návštevníci Múzea slovenskej dediny v nedeľu 23. februára 2014. V čase od 10.00 do 16.0 h. sa uskutoční program „Už sa fašiang kráti“, ktorý je prvým podujatím tohoročnej návštevníckej sezóny v Jahodníckych hájoch.
Do programu sa budú môcť zapojiť aj návštevníci, ktorí prídu v maske a doplnia náš sprievod. „Maskovaní“ návštevníci majú vstup voľný. Zaspievať a zatancovať si budú môcť spolu s rôznymi maškarami vo fašiangovom sprievode, v ktorom nebudú chýbať napríklad chlap v koši, turoň, sitárik, slamenár, či jazdec na drevenom koni. Vo sprievode masiek sa predstavia fašiangovníci z folklórnej skupiny Sliačanka z Liptovských Sliačov so svojou „fašiangovou bursou“.
Členovia folklórnej skupiny z Bystričky pochovajú za sprievodu plačiek milovanú basu, ktorá tak bude odpočívať až do vzkriesenia po Veľkej noci.
Pripravené sú aj fašiangové špeciality, čajovňa i občerstvenie krčme z Oravskej Polhory. Nebudú chýbať ani ukážky remeselnej výroby spojené s predajom.
Každý päťdesiaty návštevník dostane voľnú vstupenku na rok 2014 do všetkých expozícií Slovenského národného múzea v Martine.

Kontakt:
Ing. Ďurdíková Jaroslava,
( 043/2458115, pokladňa: 043/42 39 491
jaroslava.durdikova@snm.sk
www.snm-em.sk, www.snm.sk, www.skanzenmartin.sk

/ 175 Articles

Ján Farský

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).