Úspešný tanečný školský rok

Značky: ,

Školský rok 2012/2013 bol pre  žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy a Tanečného klubu Martico New Age skutočne veľmi úspešný. Za úspechom pravdaže treba hľadať najmä hodiny a hodiny tréningov, umenie trénerov a choreografov, veľkú snahu, trpezlivosť a lásku k tancu všetkých v tanečnej škole.

V skanzene s typickými Holandskými mlynmi
V skanzene s typickými Holandskými mlynmi

To všetko pomohlo tanečníkom získať tri tituly majstra Slovenska a jeden titul vicemajstra Slovenska. Podarilo sa im vycestovať do Poľska kde reprezentovali Slovenskú republiku na Majstrovstvách Sveta a v polovici júna aj do Holandského Amsterdamu na Majstrovstvá Európy v tanečnej disciplíne hip-hop. Na túto súťaž postupovali naše tanečníčky ako najlepšie na Slovensku. Majstrovstvá v Holandsku boli veľkolepé. Niekoľko tisíc tanečníkov z 25 krajín Európy počas štyroch hip-hopových dní. Aj naše dievčatá boli súčasťou tohto mega podujatia a vo veľkej a kvalitnej konkurencii sa vôbec nestratili. Hlavnou choreografkou hip-hopovej sekcie je Monika Buvalová, ktorá sa už druhý rok venuje deťom, juniorom aj mládeži v tanečnom klube Martico New Age. Spolu so svojimi zverenkyňami pripravili choreografie v  disciplínach detská a juniorská skupina, juniorská formácia a detské duo. Najlepšie sa umiestnila detská skupina, ktorá zo 40 zúčastnených súťažiacich skupín získala 5. finálovú priečku na Majstrovstvách Európy.

Juniorska hip-hopova skupina s vedúcou hip-hop sekcie Monikou Buvalovou
Juniorska hip-hopova skupina s vedúcou hip-hop sekcie Monikou Buvalovou

Okrem vynikajúcich tanečných výkonov si 26 dievčat z klubu Martico New Age obzrelo aj hlavné mesto Holandska a jeho zaujímavosti. Nevynechali skanzen s typickými  mlynmi, historické centrum mesta, múzeum voskových figurín ani Národnú galériu s dielami najznámejších výtvarných umelcov. Dievčatá sa ešte do konca roka 2013 pripravujú na ďalšie tri medzinárodné podujatia v Nemecku, Českej republike a Dánsku. Koniec školského roka zavŕšili majsterky Slovenska spolu so svojimi ďalšími tanečnými spolužiakmi koncoročným koncertom v DO Strojár, kde v takmer dvojhodinovom programe predviedli svojim rodičom, kamarátom a fanúšikom choreografie, ktoré si v priebehu školského roka pripravili. V nasledovných týždňoch ich čaká chvíľa oddychu a už na konci júla tanečné sústredenie.

partner sekcie

Holandská výprava Martico New Age s trénerkami klubu Monikou Buvalovou a Marikou Vojtekovou a s vedúcou tanečnej školy Luciou Kuciakovou
Holandská výprava Martico New Age s trénerkami klubu Monikou Buvalovou a Marikou Vojtekovou a s vedúcou tanečnej školy Luciou Kuciakovou

Text a foto  Lucia Kuciaková

/ 2949 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).