The Fly a Live Painting

Značky: , , , ,

SAMSUNG CAMERA PICTURES

V klubových a výstavných priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine sa vo štvrtok 9. januára 2014 uskutočnil podvečer venovaný súčasnej modernej výtvarnej a hudobnej tvorbe.
Účastníci podujatia si mohli pozrieť výstavu obrazov výtvarníkov v štýle Live Painting. Live Painting – to sú hlavne Martin Hríb, Martin Novysedlák, Braňo Urbánek, ale tiež mnohí ďalší umelci zo Slovenska a Českej republiky. V ich prevedení nejde o klasickú umeleckú tvorbu, samotní umelci sa vo svojom voľnom čase venujú graffiti a streetartu, svojimi umeleckými výtvormi posúvajú klasickú tvorbu ďalej, preskakujú alebo obchádzajú hranice tvorivosti. Ich diela vznikajú na rôznych materiáloch (plátno, oblečenie, nábytok, auto, starý kufor a iné…) a v reálnom čase pred očami nepriamych účastníkov podujatí. Vzniká tak jedinečný zážitok, kde aj laici môžu vidieť celý priebeh tvorby a priamo komunikovať s umelcami. A práve tieto obrazy, ktoré vznikali naživo na rôznych podujatiach, boli priaznivcom umenia predstavené počas vernisáže.

Sprievodným programom bolo vystúpenie skupiny The Fly, ktorá sa prvýkrát širokej verejnosti predstavila na Summer Feste v Turčianskej galérii v auguste 2013. „Muchy“ si so sebou priniesli popové melódie, či melancholické gitarové skladby, ktorými zaujali všetkých. Ich vystúpenie patrilo k tým, ktoré treba určite vidieť, ale hlavne počuť.

O príjemnú uvoľnenú atmosféru sa postarala aj moderátorka Mgr. Zuzana Kmeťová, ktorá medzi jednotlivými hudobnými blokmi priblížila zúčastneným vystupujúcich a vystavujúcich umelcov.

Mgr. Monika Ondrušová
Turčianske kultúrne stredisko v Martine

SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

/ 175 Articles

Ján Farský

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).