Tanečný klubu Martico New Age už desiaty rok v tanečnej špičke

Tagged:

V máji vstúpil tanečný klub Martico New Age a Súkromná základná umelecká škola, Michaelliho 6 v Martine do okrúhleho výročia svojej existencie. Už desať rokov vzdeláva žiakov v umeleckých odboroch, v ktorých dominuje najmä tanec. Každý jeden z týchto rokov bol úspešný a nie je to inak ani tento – desiaty.

Už od začiatku sezóny sa tanečníkom, ich choreografom a trénerom veľmi darilo. Silno zastúpená bola mini, detská, juniorská, hlavná veková kategória, aj kategória starších dospelých. Tento rok to boli opäť hip hop, disco, street dance a show dance. Levice, Topoľčany, Prešov, Košice, Žilina, Banská Bystrica, Bratislava, Považská Bystrica, Ružomberok, Nitra a, pravdaže, aj náš rodný Martin hostili tanečníkov SZUŠ a Martico New Age, ktorí si z každej z týchto súťaží priniesli pódiové umiestnenia. Záver slovenskej sezóny sa tiež veľmi vydaril. Tri tituly majstra Slovenska, jeden titul vicemajstra Slovenska a štyri tituly druhého vicemajstra Slovenska.
Najúspešnejšia bola v tomto roku kategória najmladších tanečníkov – mini. Choreografie Neónová Ara a Minisky, ktoré postavila a s deťmi natrénovala choreografka Mirka Berešíková, získali tituly, ale aj nominácie na majstrovstvá Európy do českého Chomutova. Juniorská formácia My own paradise choreografky Moniky Buvalovej zas zažila svoju chvíľku slávy na prestížnej súťaži Skupina roka 2018, ktorá v disciplíne hip hop porazila všetky ostatné tímy. Monika Buvalová bola aj jednou z piatich choreografov, ktorých porota súťaže nominovala na cenu Choreograf roka 2018. Na tejto súťaži sa darilo aj tanečníkom detskej vekovej kategórie. S choreografiou Mirky Berešíkovej a Moniky Buvalovej s názvom Rozprávky získali tretie miesto. Rozprávková bola aj malá choreografia Narodeniny Mišky Minnie choreografky Gabriely Krásnej, ktorá bola úspešná a zlatá v Ružomberku na súťaži Dance Rose a z majstrovstiev Slovenska si priniesla titul druhý vicemajster Slovenska. Tanečnú súťaž Showdance Levice s nomináciou na medzinárodné finále zas pokorili tanečnice z hlavnej vekovej kategórie (od 15 rokov) s hip hop formáciou Moniky Buvalovej Mantra. K zlatej medaile z Levíc pre túto choreografiu o niekoľko týždňov neskôr pribudla aj bronzová z Martina.

Už tradične bola veľmi silná aj veková kategória starší dospelí. Tieto tanečnice v najlepších rokoch doniesli z košického majstrovského zápolenia už štvrtýkrát po sebe zlatú medailu. Tento rok to bolo za skupinu Kolorky, ktorej autorkou je celoslovensky známa choreografka a tanečníčka Melánia Kasenčáková. Na choreografii Kolorky sa podieľala aj domáca autorka Monika Buvalová. Monika takisto postavila a natrénovala s „dospeláčkami“ aj veľkú formáciu Great spirit, ktorá tento rok získala na majstrovstvách bronzové umiestnenie.
V tejto sezóne boli veľmi úspešní aj sólisti a duá. V mini najmä majsterky Slovenska Nellka Lukášiková a Romanka Zvodová, ale aj ich sólo kamarátka Jasmínka Jobová. V detskej vekovej kategórii si veľmi dobre viedol Samko Hošták, ktorý ako jeden z najmladších v kategórii detí získal na majstrovstvách Slovenska štvrté miesto.
Tanečná sezóna sa tak v rámci Slovenska mesiacom máj skončila. Začína sa však obdobie medzinárodných súťaží, na ktorých budú naši šikovní tanečníci potrebovať takisto veľa síl, ale aj podpory. Veríme, že budú opäť robiť dobré meno nielen svojmu klubu, ale aj našej krajine a nášmu tanečnému mestu Martin.

/ 3348 Articles

Red

Comments Closed

Comments for this post are now closed.