STRÝKO TÁNI PAUHOFOVEJ ZÍSKAL 4 ZLATÉ!

Značky: , , , , ,

1 (10) (640x438) (640x438)

Branislav Hakel

PLAVEC PSK ŽILINA
4 – NÁSOBNÝ MEDZINÁRODNÝ MAJSTER SLOVENSKA
V PLÁVANÍ MASTERS

Odchovanec vrútockého a martinského plávania Branislav Hakel,
ktorý v súčasnosti preteká za PSK (plavecký seniorský klub) Žilina,sa v uplynulý víkend stal štvornásobným medzinárodným majstrom Slovenska v plávaní Masters! Po zhruba 30 rokoch od skončenia aktívnej športovej kariéry sa opäť vrátil do bazénu a v kategórii Masters boduje na najvyšších medailových umiestneniach a získava jednu medailu za druhou.

V Spišskej Novej Vsi sa 5. – 6. apríla 2014 konali medzinárodné preteky, Majstrovstvá Slovenska kategórie Masters. Za účasti 212 pretekárov zo 47 klubov z Česka, Ukrajiny, Poľska, Slovenska, Maďarska, Ruska a Rakúska získal 4 tituly Medzinárodného Majstra Slovenska a 1striebornú medailu.
Zlaté medaile si vyplával v disciplínach 100m prsia časom 1:13.22 (viď fotografia) a 50m prsia, časom 32.90. Ďalšie zlaté medaily získal v mužských štafetách na 4 x 50m voľný spôsob a 4 x 50m polohové preteky spolu s Romanom Hrmelom, Vladimírom Miniarikom a Rastislavom Pavlíkom, taktiež z PSK Žilina. V disciplíne 100m motýlik sa umiestnil na druhom mieste, hneď za Rudolfom Šmerdom z PVK Brno (majstrom Európy a Sveta Masters vo svojej kategórii). Braňo je po týchto výsledkoch a prvých pretekoch spokojný a presvedčený, že sa mu „comeback“ vydaril. Ako sa sám vyjadril:
„ Doterajšie tréningové nasadenie, úsilie, a dosiahnuté časy na plaveckých pretekoch nasvedčujú, že už v tomto roku môžem prekonať nielen ďalšie slovenské rekordy, ale sa môžem, aj zaradiť v svojej kategórii medzi európsku a svetovú TOP špičku … “ Budeme mu držať palce aj na najbližších pretekoch, ktoré ho čakajú: 3. – 4.mája – Veľká cena Dolného Kubína 12. ročník ( Žinčicový míting) v Dolnom Kubíne, 7. – 8. júna – Majstrovstvá Čiech Masters, v Českej Lípe a na sklonku leta (22. – 24. augusta) na Majstrovstvách Maďarska Masters v Gyule.

100m prsia1  Branislav Hakel PSK Žilina 2  Tomáš Vaverka Neptún Praha 3 Lukáš Smieško Nereus Žilina (5) (388x640)

1. Branislav Hakel, PSK Žilina, 2.Tomáš Vaverka, Neptún Praha,
3. Lukáš Smieško, Nereus Žilina

Text, Foto: Miriam Migátová, media manager

/ 175 Articles

Ján Farský

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).