STAVENISKO HANBY II : v Martine sme zimnú sezónu otvorili novou cyklotrasou.

Značky: , , , ,

10. novembra obyvatelia sídliska Sever odignorovali slávnostné otvorenie cyklotrasy pri Námestí Francúzskych partizánov. Kulisu pri tomto akte tvorili poslancovi NRSR (Most – Híd) a súčasne primátorovi mesta Martin (NEKA, SMER-SD) A. Hrnčiarovi iba pozvané médiá, zamestnanci PR oddelenia mestského úradu a približne tridsiatka cyklistov bicyklovej skupiny JUS.

Naivne sme si mysleli, že v tento deň už bude konečne otvorené celé námestie, ale omyl. Od našej poslednej návštevy ho iba stihli „vylepšiť“ betónovou bariérou mimoriadne pripomínajúcou protitankové zátarasy. Akoby sa tankodrom presťahoval na sídlisko Sever. Za bariérou sa krčil opustený fúrik. Dúfajme, že ho do jari nezožerie hrdza. Lebo podľa vyjadrení primátora mesta na jar má byť rekonštrukcia už určite dokončená a námestie už ozaj slávnostne otvorené.

Primátora sprevádzali aj poslanci MsZ za mestskú časť Sever – Ján Zuberec a Zita Sekerková. Tí nám povedali ako sú spokojní s priebehom a výsledkom rekonštrukcie. Ich názory si môžete pozrieť na pripojenom videu. Po krátkych príhovoroch a odomknutí zámky na stuhe, cyklisti hromadne odfrčali za malým občerstvením pripraveným na mestskom úrade. Fúrik ostal zase sám. Ale nemusí byť smutný. Spoločnosť mu budú robiť novučičké lavičky, na ktoré si už brúsi zuby teta Meluzína a jej brat Severák. A novú cyklotrasu môžu v zimných mesiacoch využiť milovníci severských lyžiarskych bežeckých disciplín na dopravu do centra a späť. No a na jar uvidíme…

[jwplayer config=“Regionportal 640″ mediaid=“767″]

text, toto a video: J. Farský, T. Hulej

/ 2946 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).