Škandalózna cena vody pre chatárov

Značky: , ,

Mesto Martin, ako majoritný akcionár označilo chatárov v oblasti Martinských holí za boháčov. Takmer tisícnásobne vyššiu ceny vody vníma ako daň z luxusu.

Viac v reportáži na TA3

Náš názor

Podľa znalostí lokálnych pomerov si myslíme, že ďalší krok bude prevedenie majetku podľa štatutára mesta momentálne nerentabilnej spoločnosti Turvod-MH s.r.o. na súkromných majiteľov. Všetci vrátane štatutára mesta však vedia, že podľa odsúhlasenej zmeny územného plánu mesta Martin  bude na Martinských holiach v nasledujúcich rokoch k dispozícii niekoľko tisíc lôžok. Podľa názorov odborníkov sa po realizácii výstavby stane voda na Martinských holiach lukratívnym biznisom. Spomínaná reportáž môže byť zámienka na predaj spoločnosti a následný lacný výpredaj lukratívneho majetku Turvodu.

Pripomeňme si, že Turvod-MH s.r.o. v nedávnej minulosti realizoval obrovskú investíciu aj z fondou EÚ, ktorá mala práve riešiť problémy s vodou v podhorí Martinských holí. Vyzývame preto občanov Turca, aby sledovali túto problematiku a prípadne nám posielali podnety.

/ 2944 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).