Rybári a dobrovoľníci vyčistili Teplicu

Značky: , , , , ,

Foto cistenie 4a (3) (443x640)

S príchodom jari sa nezadržateľne blíži aj začiatok rybárskej sezóny. Preto v sobotu 12. apríla zorganizovali rybári veľkú brigádu na vyčistenie povodia riečky Teplica. Akciu zorganizovala miestna organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu v Turčianskych Tepliciach v spolupráci s pánom Igorom Husom, ktorý rybárom pomohol zabezpečiť dobrovoľníkov.

Chladné, ale zato slnečné počasie prialo snahe vyčistiť odpadom znečistenú Teplicu, takže do jej čistenia sa zapojilo celkovo 25 miestnych brigádnikov a rybárov. „Pomohli sme upratať úsek rieky od liečebného domu AQUA až po Prievidzskú ulicu v Diviakoch. Zbierali sa smeti zo dna, ale aj z brehov. V rieke sme ponachádzali všakovaký komunálny odpad, ktorý sem niekto nezodpovedný vyhodil. Dokonca sme vylovili aj pneumatiku,“ povedal šéf dobrovoľníkov Igor Hus. „Turčianske Teplice sú známe kúpeľné a turistické mestečko, takže odpadom znečistená rieka, ktorá kúpeľným parkom a centrom preteká, nie je našou dobrou vizitkou voči turistom. Chceli sme pomôcť nielen rybárom, ale hlavne nášmu okoliu zbaviť sa odpadu, ktorý špatí prvý dojem z nášho mesta,“ dodal Igor Hus.

Foto4 (2) (640x427)

To, že brigáda bola úspešná, svedčí množstvo zozbieraného neporiadku. Vyzbieraný odpad v desiatkach plastových vriec zaplnili jeden veľkokapacitný kontajner. Na záver brigády sa mohli všetci občerstviť a posedieť pri teplom guláši, ktorým po celodennom brodení sa vodou, určite každému padol vhod.

Foto cistenie2 (3) (640x427)

(Foto: Miriam Hechcelmann)

/ 175 Articles

Ján Farský

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).