Odtiene Afganistanu: ISAF vojenským objektívom

Značky: , ,

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky v spolupráci s TULIP Center Martin pripravili výstavu „Odtiene Afganistanu: ISAF vojenským objektívom“. Pozrieť si ju môžete v priestoroch nákupného centra TULIP od 3. do 12. marca 2015.

Putovnú výstavu tvorí 50 autentických fotografií, ktorých cieľom je priblížiť verejnosti náročnosť a dôležitosť misie ISAF, v ktorej pôsobili príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Myšlienka predstaviť prácu našich vojakov v Afganistane vo forme putovnej výstavy fotografií sa zrodila pri rozhovoroch s ich autorom Petrom Poldruhákom, ktorý pôsobil v misii ako člen poradenského tímu.

„Tieto fotografie dokumentujú naše pôsobenie a výcvik afganských bezpečnostných zložiek, zachytávajú však aj život Afgancov. Chcel som, aby tieto momenty mohlo vidieť aj čo najviac ľudí na Slovensku. Najväčším úspechom fotografa je ukázať svoju prácu ľuďom, čo sa mne aj za pomoci Ministerstva obrany Slovenskej republiky podarilo. Verím, že v nej nájdete odpovede, čo slovenskí vojaci v Afganistane dokázali,“ povedal autor výstavy nadporučík Peter Poldruhák.

/ 2990 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).