Nečakaná uzávera cesty medzi Žilinou a Martinom bude mať negatívny vplyv na tohtoročnú letnú turistickú sezónu v Turci.

Strečno 18. júla (TASR) – Pre uzavretú cestu I/18 popod hrad Strečno jazdia v úseku mimoriadne vlaky. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.

„Na základe žiadosti osobného dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko pridelili ŽSR mimoriadne trasy pre tri páry vlakov od 17. júla. Vlakové spoje nahrádzajú autobusové spojenia, ktoré sú určené výhradne pre zamestnancov automobilky KIA na dopravu do a zo závodu,“ uviedla.

Posilové vlaky zaviedli ŽSR predbežne do konca júla. Termín však závisí od toho, ako sa bude vyvíjať situácia so sanáciou brala Strečno, dodala hovorkyňa spoločnosti.

Spôsobí to značný odlev turistov v Turci

Nečakaná uzávera frekventovanej cesty I/18 medzi Žilinou a Martinom bude mať negatívny vplyv na tohtoročnú letnú turistickú sezónu v Turci. Myslí si to riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turiec-Kremnicko Dalibor Steindl.

„Odklonenie dopravy automaticky znamená aj zmenu výberu destinácie a prehodnotenie rozhodovania sa turistov, ktoré lokality navštívia. Tohtoročná letná sezóna v Turci sa rozbehla výborne, ale nečakaná uzávera cesty popod hrad Strečno nás priam zmrazila,“ skonštatoval.

Predpokladá, že odlev turistov bude citeľný, i keď v tejto chvíli sa ešte nedá presne určiť, aký bude veľký. „Región Turiec práve v letnej sezóne zápasí každoročne o záujem návštevníkov s okolitými destináciami. Už víkendové uzatvárania cesty popod Strečno signalizovali zhoršenie stavu a uzatvorenie cesty je veľký šok. Mnoho sťažností máme aj od návštevníkov a klientov kúpeľov v Turčianskych Tepliciach,“ ozrejmil Steindl.

OOCR Turiec preto práve v letnej sezóne pripravila a podporila niekoľko kultúrno-spoločenských podujatí. Investície nasmerovala aj do vyhľadávaného horského chodníka Ferrata v Malej Fatre s cieľom zvýšiť návštevnosť a počet prenocovaní v regióne. „Veríme, že návštevníci si aj napriek uzávere nájdu cestu do Turca a priľahlej Kremnice, aby navštívili množstvo kultúrnych a historických pamiatok, zažili atmosféru spojenú s relaxom v prírode, zážitkami i poznaním pre všetky vekové kategórie,“ dodal riaditeľ OOCR.

/ 3373 Articles

Red

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).