Martinské cestovateľské večery

Značky: , , , , ,

2 (5) (640x480) Martinské cestovateľské večery
Rozprávanie a posedenie s cestovateľom Jánom Buchancom

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Martinský klub priaznivcov cestovania a Turčianska knižnica v Martine už piaty rok pripravujú cyklus stretnutí s názvom Martinské cestovateľské večery. Februárový cestovateľský večer sa niesol v znamení prezentácie cesty z Martina do vzdialeného ruského mesta Magadan. Večer bol spestrený chutným občerstvením, ktoré zabezpečil prednášajúci Ján Buchanec, za čo mu ďakujeme.

Martinskými cestovateľskými večermi budujeme tradíciu cestovateľských rozprávaní a prezentácií, ktoré zatiaľ v našom regióne chýbali. V priebehu rokov diváci postupne mohli vidieť premietanie o zaujímavých kútoch našej planéty, ale aj zo Slovenska. Zámerom realizácie večerov je pomáhať objavovať svet, a tým znižovať mieru obáv zo vzdialeného a nepoznaného, prinášať mnoho zaujímavých zemepisných, historických a etnografických faktov. Večery si dávajú za cieľ sprostredkovať výmenu skúseností a informácií.
O najbližších stretnutiach, histórii a novinkách sa budete môcť dozvedieť viac prostredníctvom webových stránok: www.tks.sk a www.cestoklubmartin.sk.

Mgr. Radoslav Pančík

6 (3) (640x510)5 (3) (640x599)3 (3) (640x480)

/ 175 Articles

Ján Farský

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).