Kandidatúru na post primátora Turčianskych Teplíc ohlásil Igor Hus

Značky: , , , , ,

Igor Hus_small (640x475)

V jesenných komunálnych voľbách sa o post primátora mesta Turčianske Teplice bude uchádzať 45-ročný Igor Hus. Do volebnej súťaže pôjde ako občiansky a nezávislý kandidát, preto chce pod svoju kandidatúru vyzbierať potrebné množstvo podpisov občanov mesta.

Igor Hus ponúka občanom verejnú službu založenú na svojich dlhoročných skúsenostiach a poctivosti. Sľubuje silnejší sociálny prístup, lepšiu starostlivosť o prostredie, vyššiu kvalitu poskytovaných služieb. „Ponúkam aj zmenu štýlu komunikácie bez osočovania a osobných útokov,“ vyhlásil a zdôraznil, že chce vykonávať funkciu aktívneho primátora. „Primátor musí byť aktívny človek a nie luxusne platený úradník. Chcel by som využiť svoje skúsenosti a prax z doterajších zamestnaní. Viete, celý život som prežil v Turčianskych Tepliciach, takže som presvedčený, že problémy a potreby Teplíc poznám dôverne. Chcem potiahnuť toto mesto, ale aj celý región, o nejaké dve-tri zastávky ďalej,“ povedal nezávislý kandidát na primátora Igor Hus.

„Ďalším dôvodom mojej kandidatúry je ten, že chcem upokojiť situáciu v Tepliciach, kde to vyzerá, že tu každý bojuje proti každému. Chcem odstrániť konfrontačnú rétoriku, ktorá sa tu udomácnila. Jednoducho, chcem kandidovať, lebo v Tepliciach dozrel čas na zmenu,“ dodal Hus. Mesto chce riadiť na princípe participácie občanov na správe mesta, zodpovednosti, otvorenosti a efektívnosti. Jeho program má byť založený na koncepte všestranného dynamického rozvoja mesta a regiónu, efektívneho využívania zdrojov, odborného riešenia a využívania skúseností iných kúpeľných miest. Podrobný program chce Igor Hus predstaviť začiatkom septembra.

Mgr. Igor Hus (45) je ženatý, otec syna Igora. Bývalý riaditeľ OR PZ v Martine. V súčasnosti zamestnaný ako bezpečnostný technik v Slovenskej národnej knižnici v Martine. Vo voľnom čase sa venuje športu a rozvoju mládeže ako tréner a manažér HK Medokýš Turčianske Teplice a tréner futbalistov TJ Družstevník Háj.

Mgr. Igor Hus – štruktúrovaný životopis
Narodený 22. novembra 1968
Profesijná prax:
2013 – doteraz Slovenská národná knižnica Martin – Referát pre ľudské zdroje, referent obrany, ochrany a OBP
1988 – 2012 Policajný zbor Slovenskej republiky
2011 – 2012 riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ Martin
2010 – 2011 riaditeľ Odboru poriadkovej polície OR PZ Martin
2009 – 2010 riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Martine
1998 – 2009 riaditeľ Obvodného odd. Turčianske Teplice
1988 – 1998 výkonné funkcie v Policajnom zbore

Pôsobenie popri zamestnaní:
2013 – 2014 Turčiansky futbalový zväz, predseda odvolacej komisie
2012 – 2014 Futbalový klub TJ Družstevník Háj, tréner
2000 – 2014 HK Medokýš Turčianske Teplice, tréner a vedúci mužstiev mládežníckych výberov, manažér klubu
2008 – 2012 člen rady Turčianskeho futbalového zväzu
2000 – 2011 Futbalový klub ŠK AQUA Turčianske Teplice, tréner a vedúci mužstiev mládežníckych výberov, tréner „B“ mužstva
2006 – 2011 poslanec mestského zastupiteľstva v Turčianskych Tepliciach (člen mestských komisií, člen Mestskej rady Turčianske Teplice)

Záujmy: šport, cestovanie, komunálna politika
Cudzie jazyky: Anglický jazyk – pasívne
Ruský jazyk – pasívne

/ 175 Articles

Ján Farský

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).