DOTYKY A SPOJENIA 2013 – divadelný festival privíta tento rok 100 tisíceho návštevníka

Značky: , , , ,

Náš štáb sa dnes zastavil v SKD Martin, kde sa konala tlačová konferencia k pripravovanému IX. ročníku festivalu Dotyky a Spojenia. Prinášame vám zostrih z tejto tlačovej konferencie, na ktorej sa zúčastnili riaditeľ festivalu – František Výrostko a PR Manažér festivalu – Tibor Kubička.

aktualizované 19.6.2013

Slovenské komorné divadlo Martin organizuje v dňoch 24. – 29. júna 9. ročník martinského festivalu divadiel na Slovensku DOTYKY A SPOJENIA 2013, ktorý prezentuje najzaujímavejšie a najinšpiratívnejšie produkcie slovenských profesionálnych divadiel za uplynulý rok.

V pondelok 24. júna budú patriť javiská Národného domu a Štúdia SKD Martin študentom Akadémie umení v Banskej Bystrici a Vysokej školy múzických umení v Bratislave v rámci sekcie DOTYKY A SPOJENIA JUNIOR.

V utorok 25. júna sa predstavením Plešatá speváčka Divadla Andreja Bagara v Nitre festival oficiálne otvorí. Vyvrcholí v sobotu 29. júna večer baletom SND Bratislava Romeo a Júlia.

Festival DOTYKY A SPOJENIA 2013 ponúkne:

32 inscenácií z 29 divadiel

15 inscenácií v hlavnom programe

 • pouličné divadlo
 • koncerty
 • rozprávky
 • tvorivé dielne pre deti

„Štruktúru programu sme nemenili, opäť ponúkneme v hlavnom programe klasickú činohru, v nočnom dostane priestor aj alternatíva. Máme rozprávky pre deti aj pouličné popoludňajšie divadlo. Atraktívne isto budú večerné produkcie na Divadelnom námestí pod holým nebom – tam diváci uvidia koncerty, súčasný tanec, aj balet. Skrátka – festival prinesie to najlepšie, čo sa podarilo vytvoriť v divadlách na Slovensku od apríla 2012 do apríla 2013,“ uviedol programový riaditeľ festivalu Róbert Mankovecký.

Hlavný program od utorka do soboty ponúkne tri inscenácie denne. Okrem hostiteľského súboru Slovenského komorného divadla Martin, ktorý uvedie sitkom www.narodnycintorin.sk a svetovú klasiku v modernom šate – Hamlet (príbeh rodiny) – svoju tvorbu predstavia divadlá z Bratislavy, Žiliny, Prešova, Komárna a Banskej Bystrice. Divácky záujem už teraz vzbudili divadlá ako GUnaGU, Aréna, činohra SND. „Martinský  festival je výberový a odkázaný na to, čo sa v danom období urodí. Teda predovšetkým úroveň jednotlivých inscenácií limituje úroveň či kvalitu celého festivalu. Mali sme veľkú snahu priniesť sem tie najlepšie a najzaujímavejšie inscenácie – či už z pohľadu divákov, či z pohľadu kritiky,“ dodal Róbert Mankovecký.

Z najzaujímavejších faktov vyberáme:

 • Festivalové námestie ožije už doobeda a to rozprávkami pre najmenších
 • Pre najmenších budú pripravné divadelné a cirkusové dielne
 • Vstupenky sa budú žrebovať, výhercovia získajú poukazy na detské letné tábory
 • Festival očakáva 100 tisíceho návštevníka
 • Kritickú platformu bude viesť Vladimír Štefko
 • Na námestí sa budú konať hlavne hudobné a tanečné podujatia
 • Veľkým lákadlom bude predstavenie Romea a Júlie z dielne SND
 • Po každom predstavení bude diskusia, ktorej účastníci môžu vyhrať ceny

Partner sekcie

 

/ 2950 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).