Digitálnu káblovku budú mať už aj Turany

Tagged: , ,

Obyvatelia obce Turany budú môcť od zajtrajšieho dňa sledovať desiatky staníc prostredníctvom digitálneho vysielania cez miestnu káblovú televíziu. Technológia DVB-T prináša nielen vyššiu kvalitu príjmu, ale aj šírenie signálu vo vysokom rozlíšení (HD).

Bratislava, 27. január 2014 – Telekomunikačný operátor Slovanet zajtra štartuje digitálne televízne vysielanie v ďalšej obci Turany neďaleko Martina. Jej obyvatelia budú môcť v rozšírenej ponuke sledovať minimálne 24 TV staníc v digitálnom prenose a niektoré aj v HD kvalite. Ich príjem bude vďaka použitej technológii DVB-T dostupný aj na bežných TV prijímačoch bez dokupovania akýchkoľvek ďalších zariadení či poplatkov, stačí si naladiť nové stanice.

Spoločnosť Slovanet postupne investuje do modernizácie a digitalizácie miestnych káblových sietí v rôznych lokalitách Slovenska. Rovnakú alebo podobnú technológiu a služby už poskytuje v 7 mestách a obciach, pričom v mnohých z nich umožňuje využívať cez káblovku aj vysokorýchlostný internet.

Bližšie informácie o digitalizácii uvádza spoločnosť Slovanet na stránke www.slovanet.sk/turany a stručne aj obec Turany na svojej oficiálnej web stránke www.turany.sk.

slovanet-internetbox-turany_2013-07

/ 68 Articles

Dalibor Steindl

One Comment

  1. Boris Rizman

    Tv Severka tam bude vysielať asi o dva týždne .

    Reply

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).