BYSTRIČSKÁ SLIVKA

Značky: ,

Krásny letný deň, vynikajúca slivovica a predovšetkým veľa dobrej hudby, pri ktorej diváci spontánne tancovali na trávniku a spievali spolu s účinkujúcimi – tak by sa dali veľmi krátko vyjadriť pocity z tohtoročného festivalu Bystričská slivka, ktorý sa konal 28. júla na futbalovom ihrisku v turčianskej obci Bystrička.

Z pôvodnej prezentácie žánru country sa postupne vyvíjalo podujatie, na ktorom sa dnes hrá aj folk, rock, či iné žánre, ktoré ani nemajú svoju „škatuľku“ v odbornej hudobnej terminológii. Žánrovej pestrosti zodpovedá aj vekové zloženie návštevníkov. Na festivale sa zišli a družne zabávali všetky vekové kategórie.

Javisko postupne patrilo Alibabkám, dievčatám  z Oravy, Country casinu z východu Slovenska,                  Shz NANY z Prievidze, Martinčanovi  Mariánovi Bumbalovi, Šťastným chlapcom z Bystričky…S ubúdajúcim dňom neustále pribúdalo divákov, atmosféra gradovala. Vystúpenie kapely RANGERS – PLAVCI už spestrovalo množstvo spontánnych tanečných kreácií prítomných divákov a Promovaných iženýrov, či iné hity si spievali spolu s kapelou nielen veteráni country ale aj oveľa mladšie ročníky.

Zlatým klincom tohtoročnej Bystričskej slivky bol Ivan Mládek so svojim Banjo bandom. A nesklamal. Postaral sa o vynikajúcu zábavu. Po ňom ešte preladila na nočnú rockovú nôtu skupina ROCKSOR a potom sa už všetci, ktorí vydržali, až do rána zabávali pri hudbe kapely Country Limit Club.

Ozaj a aby som nezabudol , tá slivovica vraj bola fakt vynikajúca. Potvrdila to aj starostka obce a fundovaní členovia odbornej poroty, ktorí zodpovedne degustovali vzorky tohto nápoja v súťaži o najlepšiu domácu slivovicu. Nuž, nie je slivka ako slivka. Tá Bystričská pobavila a potešila.

Video reportáž

Bystričská slivka – regionportal.sk from Regionportal on Vimeo.

/ 175 Articles

Ján Farský

2 Comments

 1. Jaromír Pazderník

  Dobrý den,
  nemohu na žádném webovém odkazu najít kontakt na pořadatele BYSTRIČSKÉ SLIVKY?!?!?
  Proto si takto dovolím požádat o poslání kontaktu.
  Děkuji
  Jaromír Pazderník
  00420 776 230 275
  pořadatel mezinárodního koštu slivovice a pálenek
  Třebíč – ČR
  http://www.horackykost.cz

  Odpovedať

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).