BUDÚ MOŠOVCE DEDINOU ROKA?

Značky: , ,

Pred pár dňami sme navštívili Mošovce aby sme sa s pánom starostom porozprávali o tom, čím bude obec žiť v najbližšom období. Peter Mojtek nám povedal:

Tento rok budeme mať dosť náročný. Pripomenieme si 220. výročie narodenia najslávnejšieho mošovského rodáka Jána Kollára, zároveň na tento rok pripadá aj 780. výročie prvej písomnej zmienky o obci. V dňoch 27. a 28. júla chystáme spoločensko – kultúrne podujatie, na ktorom si pripomenieme obidve významné udalosti. Súčasťou osláv budú ekumenické služby Božie i kultúrny program, do ktorého prispeje každý z našich hostí. Pozveme k nám všetkých našich zahraničných partnerov z Poľska, zo Srbska a partnerov z mimovládnych organizácií – spoločnosť Jána Kolára z Prahy a Spoločnosť M. R. Štefánika, tiež z Prahy. Pretože J. Kollár 30 rokov pôsobil v Budapešti, tak pozveme aj Slovenský cirkevný evanjelický zbor z Budapešti. Jeho členovia sa starajú o pamiatku nášho rodáka v tomto meste a pôsobia v tom istom kostole ako kedysi J. Kollár. Pri príležitosti osláv sme do Domu J. Kollára v Mošovciach nechali vytlačiť novú brožúrku o jeho živote.

Spomínali ste, že chystáte aj zaujímavé športové podujatie. Čo to bude?

Mošovce okrem kultúrno – spoločenských udalostí žijú aj športovým životom. 11. až 14. júla bude obec spluorganizátorom 37. ročníka Veľkej ceny Slovenska v orientačnom behu, ktorá sa uskutoční v našom ŠRZ Drienok a chotároch Mošoviec a Rakše. O bližších podrobnostiach budeme verejnosť ešte informovať.

Po štyroch rokoch sa Mošovce opäť chystajú zabojovať o titul Dedina roka. Môžete nám o tom povedať viac?

Tak ako každé dva roky aj v tomto roku bola vyhlásená súťaž Dedina roka. S poslancami nášho obecného zastupiteľstva sme sa zamýšľali či sa prihlásime. Pred štyrmi rokmi sme obsadili tretie miesto a boli sme úspešní aj v jednej z podkategórií. Za 4 roky sa dosť udialo, obec sa podarilo zveľadiť, podoťahovali sme všetky investičné zámery z rokov 2009, 2010. Takže sme sa rozhodli, že sa do súťaže zapojíme. Neviem či budeme v súťaži jedinou obcou z Turca, ale uvítame keď nás bude viacej z nášho regiónu. Pre nás to znamená určitú prácu, úsilie, ale na druhej strane je to pozitívne zviditeľnenie obce v celoslovenskom meradle. Vyhodnotenie by malo byť známe koncom leta, tak nám držte palce.

Mošovciam samozrejme prajeme aby uspeli a verím, že fandiť im budú aj všetci obyvatelia Turca.
Ján Farský
P. Mojtekorient.beh.

/ 175 Articles

Ján Farský

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).