NEKULTÚRNY BORDEL V MESTSKEJ KULTÚRE

Značky: , , ,

Na októbrovom rokovaní mestského zastupiteľstva poslanec  Stanislav Thomka opätovne poukázal na netransparentné finančné toky a množstvo pochybení a porušení zákonov  v neziskovej organizácii Centrum kultúry, ktorej zriaďovateľom je Mesto Martin. Žiadal aj odvolanie jej súčasného riaditeľa.
Nezisková organizácia vznikla v roku 2008 a pôvodne sa nazývala Dotyky a spojenia, n.o. Jej proklamovaným cieľom bola kandidatúra Martina na Hlavné mesto európskej kultúry. Celá história tejto organizácie, financovanej z mestského rozpočtu je spojená s neprehľadným účtovníctvom, nezdokladovanými výdavkami, neplatnými zmluvami na základe, ktorých boli vyplácané obrovské sumy, dvakrát preplácané tie isté práce, mnohými porušeniami zákonov. To všetko sa uvádza v správach hlavného kontrolóra mesta.

NEHORÁZNA DRZOSŤ POSLANCA HORECKÉHO.

Mgr. Bruno Horecký. Foto: www.martin.sk

V súvislosti s vyššie uvedeným sa ani inak nedá nazvať požiadavka  poslanca Bruna Horeckého na navýšenie dotácií z mestského rozpočtu pre túto organizáciu, ktorú vyslovil na jednom z ostatných rokovaní MsZ. Pritom poslanec Horecký je nielen dlhoročným predsedom Komisie kultúry, školstva a vzdelávania, ale od samého začiatku aj členom Správnej rady tejto neziskovky a mal by teda niesť spolu s jej šéfmi morálnu, ale aj faktickú zodpovednosť za šafárenie s verejnými financiami. Je neuveriteľné, že nielen jemu ale ani väčšine ďalších poslancov MsZ a vedeniu mesta najtransparentnejšieho v celej OSN, neprekážalo, že napríklad 550 tisíc slovenských korún bolo vyplatených ako autorská odmena za vytvorenie knižnej publikácie Žilina 2013 – podporný projekt pre Martin. Pri kontrole nebolo schopné vedenie neziskovky predložiť doklady o účele použitia tejto sumy – konštatuje hlavný kontrolór.

 

PREDRAŽENÁ BUBLINA.
Pritom celý projekt „Martin, hlavné mesto európskej kultúry“ v podaní a realizácii tejto neziskovky priniesol akurát parádne zisky úzkej partičke zainteresovaných. Len v roku 2008 bola jej činnosť dotovaná sumou 5 a pol milióna korún. Ako všetci vieme predražená bublina spľasla, Martin sa žiadnym hlavným mestom nestal a zo slávneho projektu ostal iba „Múr duchov“ na fasáde historickej budovy Matice slovenskej a bodrel v účtovníctve mestskej neziskovej organizácie. Zdá sa, že ani dnes to väčšine martinského poslaneckého zboru a Komisii kultúry, školstva a vzdelávania pri MsZ vôbec neprekáža…

[jwplayer config=“Regionportal 640″ mediaid=“667″]

NA TOTO SA SKLADÁME!

Týmito machuľami chcel očariť Európu tvorivý tím mestskej n.o. Dotyky a spojenia.
Týmito machuľami chcel očariť Európu tvorivý tím mestskej n.o. Dotyky a spojenia.

/ 2946 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).