V mestskej časti Priekopa akútne chýbajú parkovacie miesta

DSC00513      Každé väčšie mesto na Slovensku sa trápi s nedostatkom parkovacích plôch. Ani mesto Martin nie je výnimkou. Obyvatelia to pociťujú najmä na sídliskách, kde je situácia neúnosná.
Už aj Priekopčania čoraz viac pociťujú nedostatok parkovacích miest. Áut je veľa a nové parkoviská tu nevznikajú. Ľudia prichádzajúci z práce nemajú kde zaparkovať a krúžia okolo sídliska. Niektorí občania sú nútení parkovať aj o niekoľko ulíc ďalej od svojho bydliska a tí odvážnejší na miestach kde obmedzujú cestnú premávku, alebo na trávnatých plochách. Normálne parkovacie miesta zaberajú firemné autá,  auta prichádzajúce k firmám, k lekárom a v neposlednom rade zaberajú miesta nefunkčné vraky aút.
Problém mesto rieši len posielaním hliadok mestskej polície, ktoré pokutujú nesprávne parkovanie.  Existuje i iný spôsob ako pomôcť občanom. A v tom prípade by bola spokojnosť ako na strane vodičov, tak aj občanov bez automobilu.

Máte aj vy problém s parkovaním na svojej ulici v mestskej časti Priekopa? Pošlite nám fotografiu na e-mail: tomas.hulej@regionportal.sk

IMG_0008
Nútene parkovanie v križovatke (foto: autor)

 

 

 

 

 

 

 

IMG_0005
Nútene parkovanie na miestach, ktoré nie sú vyhradené ako parkovisko. (foto:autor)

 

DSC00513
Zúžená cesta, obmedzenie cestnej premávky. (foto:autor)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Text/Foto: Tomáš Hulej

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 319 Articles

HuT

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).