PRIMÁTORSKÝ CIRKUS OKOLO PUNČU

Značky: ,

Do poštovej schránky som dostal propagačný dvojtýždenník „novinky Martin“. Tak ako z mnohých iných vydaní tohto periodika aj teraz na mňa z titulnej strany vyskočil transparentný Andrej Hrnčiar. Tentoraz odovzdával šek na necelých 1 600 eur ako výťažok z primátorského punču! Okrem celej titulky boli tejto téme venované tri štvrtiny druhej strany a na celej tretej strane nám zase 9 poslancov MsZ a ďalšie 4 osobnosti martinského spoločenského života vysvetľovali, prečo podporili túto skvelú charitatívnu myšlienku.

Aby bolo jasné: nemám nič proti ozajstnej a nezištnej charite!

Ale je mi už zle z toho, ako BEZ PREDSUDKOV využíva transparentný martinský primátor ( NEKA, SMER – SD) a zároveň poslanec NR SR ( MOST – HÍD) ešte aj ľudské nešťastie na propagáciu seba samého. Pochopiteľne vždy sa pripojí aj partička verných poslancov, ktorá ho v tom podporí a zvezie sa. Skoro nikdy medzi nimi nechýba Ján Zuberec, ktorý verejne označuje A. Hrnčiara za najúspešnejšieho primátora v dejinách Slovenska.

Takže, milí páni ľudomilovia! Dva mesiace je propagovaný primátorský punč v regionálnych médiách, tlačených aj elektronických a na webovej stránke mesta. To predstavuje z rozpočtu mesta náklady na inzerciu v médiách, mzdy pracovníkom PR oddelenia mestského úradu, ktorí články a materiály okolo punču pripravujú a zverejňujú, náklady spojené so samotným varením a podávaním punču. Hrubým odhadom sa jedná o sumu minimálne 2 500 eur. A tieto náklady vyprodukovali zisk 1587,39 eur z primátorského punču! Šek s touto sumou pompézne a za prítomností médií, čiže transparentne odovzdáva zdravotníckemu zariadeniu.

Aj vy máte dojem, že si niekto zase za naše spoločné peniaze drzo robí vlastnú kampaň?

Nemýite sa. Pretože keby chcel p. Primátor a jeho družina naozaj konať charitu a nie samoprezentačnú kampaň, mohol pán poslanec parlamentu a zároveň primátor mesta siahnuť do vlastného vrecka a darovať aspoň 1 000 eur. Určite by ho to pri jeho obrovskom príjme nezruinovalo. A 9 členov jeho družiny miesto popíjania punču s voličmi a nadchýnania sa veľkosťou tejto dobročinnej myšlienky mohlo tiež darovať aspoň po 50 eur. Vyzbierala by sa tak suma, ktorá zodpovedá výťažku z primátorského punču. Tú mohli páni ľudomilovia v tichosti odovzdať zdravotníckemu zariadeniu. V mestskom rozpočte by sa zároveň ušetrilo približne 2 500 eur vyhodených na prípravu a propagáciu primátorskeho punču. Táto suma by sa mohla tiež venovať na dobročinné účely. Tak to by bola charita! Takto to bol iba obyčajný transparentný punčový cirkus s maximálnou samoľúbou propagáciou A. Hrnčiara a mínusovým výsledkom pre charitu.

p.s. Samozrejme, som si vedomý, že podobných akcií je na Slovensku množstvo. Možno každé tretie mesto má regionálneho politika, ktorý sa takto prezentuje.Skôr je na zamyslenie, ako by mal bežný človek vnímať takúto činnosť. Pretože rozoznať pravú charitu od prezentácie osobnosti je v súčasnej dobe naozaj ťažké.

Peter Kováčik

foto : autor

/ 2949 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).