Obyvateľov Košút zaskočili nové výmery za teplo

Značky: , , ,

Do našej redakcie sme dostali emaily od obyvateľov sídliska Košúty I, ktorí ostali zaskočení po tom, ako im SVB doručilo nové predpisy mesačných záloh.Cenovým skokanom v nových výmeroch bolo opäť teplo:

hovorí Ing. Steindl, rezident na ul. Hodžovej

V pondelok mi bol doručený najnovší výmer, ktorý platí od marca 2013. Už pri predávaní výmeru sa mi zástupca SVB posťažoval, že dnes má ťažký deň. Podľa jeho slov sa nenašla  žiadna domácnosť, ktorá by bola potešená touto „novinkou“. Čo sa týka môjho výmeru, najvyšší cenový skok sa odrazil pri položke „teplo na vykurovanie“ a „teplo na ohrev TÚV“. V mojom prípade je zdraženie oproti minulému roku o 17% a v prípade roku predminulého o 33%, čo je presná tretina! Bohužiaľ, nikde som nezaznamenal informáciu, že by malo teplo v Martine zdražieť o takéto nehorázne peniaze. V mojom prípade je rozdiel oproti roku 2011 cca 20 EUR mesačne. Nedokážem si predstaviť, čo takéto zdražovanie môže narobiť v peňaženkách rodín s deťmi.

Nikdy sme nemali dopustiť absolútnu monopolizáciu rozvodu tepla v mesta. Osobne si myslím, že viaceré sídliskové kotolničky boli efektívne. Každopádne občania dostali ďalšiu „ranu istoty…“

Dr. Kováčiková, obyvateľka ul. Hurbanovej sa zamýšľa

Nerozumiem tejto politike. Denno denne čítam noviny, študujem zákony, ale takéto zdražovanie základných potrieb som nikde nezaregistrovala. Žijeme v domácnosti traja a zatiaľ si neviem predstaviť čo to urobí na konečnom účte. Tie platby za teplú a studenú vodu nám urobia na mesačnom účte cez 150 EUR. Čo pre boha majú robiť sociálne slabší občania?

dôchodca Milan Kundrlík z Košútskej ul

Žijem síce sám, do svojho bytu som však investoval veľké prostriedky. Hlavne preto, aby som ušetril a nemal tepelné úniky. Takisto som si obstaral úsporný sprchový kút. No napriek tomu mi vychádzajú platby za teplú vodu mesačne na 25EUR. Radiátory zapínam len na 3 mesiace, no aj napriek tomu si zaplatím cez 40 EUR za teplo v byte. Pri tejto politike neustáleho zdražovania rozmýšľam o presťahovaní sa niekde na vidiek. Nevidím koniec tejto špirály. Čim viac človek šetrí, tým mu viac navyšujú platby a v podstate v mojom prípade platím za studené radiátory.

Ďakujeme obyvateľom Košút za ich podnetné emaily. Radi by sme sa dozvedeli, či sa aj u vás zvyšovali platby za energie, hlavne čo sa týka tepla a vody. K článku pripájame anketu, prípadne nám napíšte na email : redakcia @ regionportal. sk. V prípade, že bude o túto tému záujem, budeme sa jej podrobnejšie venovať aj naďalej.

peniaze dom small

Obrázová príloha – postupné zvyšovanie ceny

rok 2011
rok 2011
rok 2012
rok 2012

rok 2013
rok 2013

chátrajúca plynová kotolňa v Košútoch I.
chátrajúca plynová kotolňa v Košútoch I.

/ 64 Articles

Dalibor Steindl

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).