KLAS v akcii : chceme pomôcť psíčkarom aj nepsíčkarom

Tagged: , , ,

Občianska iniciatíva KLAS (Krajšie, Lepšie a Aktívnejšie Sídlisko) spolu s Turčianskym klubom chovateľov chrtov NSC nainštalovala testovacie zásobníky s voľne dostupnými vreckami na psie exkrementy. Zásobníky sú zatiaľ  umiestnené na troch miestach na sídliskách Košúty a Ľadoveň – Jahodníky. O stanovisko k tejto ušľachtilej myšlienke v meste Martin sme požiadali jej aktivistov:

Dalibor Steindl (KLAS, NSC)

Začal som od seba. Ešte v čase, keď som nevlastnil psa som bol veľmi kritický k nezodpovedným majiteľom psíkov. K tejto dobrovoľnej aktivite ma motivoval neporiadok, ktorý bol na sídliskách viditeľný hlavne v zimných mesiacoch. Je prirodzené, že niekedy majiteľ psa zabudne sáčok a nemá ako „poupratovať“ po svojom psíkovi. Ja verím, že takýchto prípadov je väčšina, pretože spoločenská zodpovednosť chovateľov sa za posledné roky viditeľne zlepšila. Preto som prišiel s ústretovým krokom, ak si náhodou chovateľ sáčok zabudne, mal by ho mať niekde k dispozícii.

Osadenie zásobníka v Košútoch I
Osadenie zásobníka v Košútoch I


Ivana Farská (KLAS)

Veľmi ma potešila táto Daliborova myšlienka a keďže som taktiež chovateľka psíka rada som sa do tejto akcie zapojila. Sáčky sú voľne k dispozícii. Kúpu a inštaláciu zásobníkov sme financovali z vlastných zdrojov. Takisto sáčky budeme dopĺňať kým nám budú stačiť financie. Dúfam, že verejnosť  prijme našu podanú ruku. Ak sa k našej aktivite bude chcieť ktokoľvek pridať, budeme veľmi radi. Veríme, že sa stretneme aj s pozitívnym postojom predstaviteľov samosprávy v našom meste.

ivka-zasobnik
Osadenie zásobníka v Jahodníkoch

Dalibor Steindl 

Celá myšlienka je v podstate o búraní bariér medzi chovateľmi psov a ich kritikmi. Snahou iniciatívy KLAS je spájanie ľudí na sídliskách a zapájanie do zmysluplných aktivít. Budeme radi ak budú sídliská žiť komunitným životom, keďže sme svedkami zmeny  fungovania centier miest. Tieto ako vieme zívajú prázdnotou, zatiaľ čo život sa presúva do periférií…

Ivana Farská

Áno, stále sa zamýšľam nad tým, či bude tento krok prijatý pozitívne. Žiaľ, aj na našich sídliskách sme svedkami narastajúcemu vandalizmu. Vždy keď idem doplniť obsah zásobníku, a vidím zásobník nepoškodený, som nesmierne rada, že môže slúžiť…

Ako ďalej poznamenali Ivana Farská a Dalibor Steindl, táto testovacia prevádzka môže byť určitým barometrom aj pre samosprávu. Ako dodali, tá by následne mohla rozvinúť myšlienku ďalej a nainštalovať niekoľko zásobníkov aj na iných citlivých miestach. Iniciatíva KLAS je aj v tomto prípade k dispozícii a pripravená pomôcť mestu a jeho občanom.

O úspešnosti tejto myšlienky vás budeme radi informovať na našich stránkach. Na záver obaja dodali, že majú pripravených viac nápadov, ktoré by mali pomôcť búrať bariéry v našom spolužití.

mame-radi-ludi

/ 3402 Articles

Red

4 Comments

 1. L.

  Dufam,ze vrecka dlho vydrzia. V sidlisku preplnenom psickarmi sa zidu. Ten biely psik s fliacikom je krasny!

  Reply

 2. Karol

  Dúfam, že vám to nik nezničí. Konečne s tým začal niekto niečo robiť !

  Reply

 3. Martin Vadova

  Je to super, len rychlo miznu tie vrecka. Asi to ludia nepochopili, ze to je v nudzi…

  Reply

Trackbacks & Pingbacks

 1. KLAS v akcii : zásobníky pribudli aj v Priekope a na Severe | Regionportal.sk - online magazín z Turca

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).