Ako a koho voliť do VÚC ?

Tagged: , ,

Nenapíšeme vám konkrétny návod. Ani neprezradíme konkrétne mená, hoci nejaký ten favorit by sa určite našiel. Chceme vám pomôcť pri výbere. Pri výbere tých, ktorých by ste voliť nemali. Zajtra nás teda čakajú voľby, ktoré sú výnimočné tým, že sú priame. Nevolíme si strany, volíme si ľudí. Je to výnimočný závan demokracie v takmer partokratickom systéme. Nedajme si preto túto šancu vziať !

Ako teda voliť?

Každý okres má iný počet volených poslancov do VÚC. Pre okres Martin je určených osem mandátov, pre okres Turčianske Teplice jeden. V týchto voľbách je platný aj lístok, ktorý je nejakým spôsobom znehodnotený, napríklad pokreslený. Pre volebnú komisiu je však dôležité, či označenie kandidátov je zreteľné.

Koho voliť?

Voľte určite ľudí, ktorých osobne poznáte. Nepozerajte sa na strany, pretože mnoho kandidátov nie je členom strany, za ktorú kandidujú. Ako nezávislým sa im zrejme len nechcelo zbierať podpisy. Tentokrát je na kandidátke preto mizivé množstvo nezávislých kandidátov.

Určite ale podľa nás nevoľte tento typ kandidáta :

  • už je poslancom, ale nebolo po ňom zmienky predchádzajúce 4 roky
  • chce sedieť na niekoľkých stoličkách platených z našich daní (viacnásobný poslanec, členovia dozorných rád, komisií atď)
  • je poslanec, ale nepredložil žiadny odpočet svojej práce v zastupiteľstve
  • nie je zrejmé, čo vlastne v živote robí. Uprednostnite odborníka, rozhľadeného človeka, ktorý v zastupiteľstve bude vedieť čo znamenajú pojmy ako „územný plán“, alebo „nútená správa“.
  • nemá žiadny program a koncepciu pre pôsobenie vo VÚC
  • nedajte na bilboardové kampane, prázdne heslá a sľuby

V prípade, že máte ešte nejaký typ na vlastnosť, ktorú „nevoliť“, napíšte ju prosím do komentára pod článok.

veľa štastia vo voľbách

 

 

/ 3394 Articles

Red

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).