HRNČIAR UŽ DVAKRÁT VYBUCHOL

Či návrhy zákonov prechádzajú alebo nie, u Bugárovcov je vždy veselo.
Foto: verejné zdroje

 

Nie na martinskej ulici ale v parlamente. Vládny SMER 25. októbra zmietol zo stola návrh novely zákona o cestnej premávke z dielne strany Most – Híd a z pera A. Hrnčiara. Novela mala povoliť cyklistom 0,5 promile alkoholu v krvi.
Ešte predtým, 3. júla poslal parlament už v prvom čítaní na smetisko dejín Hrnčiarov a Poliačikov návrh zákona, ktorým sa mal meniť zákon o výchove a vzdelávaní (Školský zákon).
Dobrou správou pre nás všetkých je, že pripití cyklisti nebudú môcť beztrestne ohrozovať  seba ani triezvych vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky. Zlou správou pre pána poslanca za Most – Híd je, že ak sa bude barátom Hrnčiar preháňať na bicykli fujas – matijas po Hornom Felvídeku, alias Turčianskej záhradke a okoštuje svoju obľúbenú baracpálinku, môžu mu dôslední policajti napariť pokutu, ale aj vypustiť galusky!
My sa zatiaľ môžeme tešiť na ďalšie duchaplné návrhy zákonov, ktorými bude pán poslanec zásobovať Národnú radu SR aby sa nemusela zaoberať takými nudnými témami ako sú hrozivá nezamestnanosť, platy sestričiek a zdravotníkov, rómska otázka a chudoba postihujúca čoraz viac Slovákov. Nuž, radujme sa, veseľme sa! Na zdravie!

Peter Kováčik

/ 2944 Articles

Red

2 Comments

 1. Jozef Bernát

  Ťažko povedať čo poslanca k tomu viedlo, ale osobne myslím, že sa chcel zviditeľniť v jasnej žiare Novy. Astronómi tvrdia, že aj čierne diery vyžarujú.

  Odpovedať

  • Tomáš Hulej

   Určité množstvo alkoholu pre cyklistov, vodičov je povolené aj vo Francúzsku. Keďže taká krajina žije gastronómiou, a pohár vína k jedlu nesmie chýbať. No ak sa množstvo prekročí, a v najhoršom prípade sa spôsobí autonehoda, tak aj pokuty a tresty sú astronomické- odstrašujúce. Celý tento systém tam funguje dlhé roky. No tento výstup strany Most-Híd, je nepodarený a nedoriešený zákon. Išlo len o zviditelnenie sa v médiach, keďže regionálna televízia nemá až taký dosahna obyvateľstvo. Je to celé fraška, ako celá politická fraška maďarskej strany na Slovensku.

   Odpovedať

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).