Žilinský kraj templárov tentokrát v čarovnej Blatnici pri Martine

Značky: , ,

dňa 10.3.2013 pokračuje Žilinský samosprávny kraj v projekte „Žilinský kraj templárov“ už svojou 7. templárskou výpravou.

zilinsky templari blatnica

Médiá mylne informujú o mieste realizácie projektu – amfiteátri pod hradom Blatnica . Program bude realizovaný v amfiteátri,ale na konci obce Blatnica( v mieste rozdelenia dolin Gaderská -Blatnická). Pod hradom Blatnica zatiaľ žiadny amfiteáter nieje a takéto nesprávne lokalizovanie urobilo problém už aj na jeseň a pokazilo dojem z dobre pripraveného podujatia.

Možno ste sa aj v septembri 2012 jesenného templárskeho programu zúčastnili .V tom čase sme aj my – členovia občianskeho združenia Diadém – združenie záchrany hradu Blatnica pre návštevníkov ,ktorých doviedli rytieri na hrad pripravili program priamo v predhradí..

Po zvážení viacerých dôvodov sme sa hlavne v záujme zdravia návštevníkov rozhodli, že dňa 10.3.2013 nebudeme na hrade realizovať žiadne sprievodné aktivity.  Srdečne Vás preto pozývam do amfiteátra obce Blatnica – tu bude pripravený pestrý program – viď plagát.

Veľmi ma mrzí, že pre aktivity na hrade ešte nieje vhodný čas, ale naše združenie v roku 2013 plánuje na hrade okrem záchranných prác zrealizovať aj kultúrno – vzdelávacie podujatia o ktorých Vás v predstihu budem informovať.

Ešte raz Vás srdečne zdraví a na obe podujatia pozýva

Iveta Vaňková – Kľuchová ( Yvet)

Diadém – združenie záchrany hradu Blatnica z Martina

www.hradblatnica.sk

/ 2951 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).