Vianočný výstup na Tlstú (26.12.2012)

26.12.2012

Už 42. ročník vianočného výstupu na Tlstú chystajú organizátori turistiky z Diviak. Ich nestor – Štefan Hudák  – na jej vrchole už tradične oslávi svoje meniny. A ktovie, možno nebude jediným Štefanom, ktorý sa ocitne v stredu na Tlstej, vysokej vyše 1300 metrov nad morom.

Na Štefana  sa rozhodli objavovať krásy zimnej prírody aj Kysučania. V rámci jubilejného 30teho Štefanského výstupu na Vreteň absolvujú 12 kilometrový pochod, zraz je medzi ôsmou a deviatou od pohostinstva Kultán v Radoli. Tí, ktorí sa rozhodnú pre Ľadonhoru, nech prídu na autobusovú stanicu v Kysuckom Novom Meste, odchod je o štvrť na deväť.

Štefanské výstupy si nenechajú ujsť ani východniari. Svidnícki turisti sa chystajú na Čiernu horu, spišskonovoveskí sa stretnú pred kultúrnym domom vo Vojkovciach, aby rozhýbali nohy na 10 kilometrovej túre na Sľubicu.

V ten istý deň sa stretnú aj členovia KST Turiec, ktorých čaká Vianočný výstup na Chatu pod Suchým. Kto chce absolvovať 24-kilometrovú trasu s 875 metrovým prevýšením, nech sa dostaví na chatu do pol dvanástej.

/ 319 Articles

HuT

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).