Už sa fašiang kráti

Značky: , , ,

„Od Kračúna do fašiangov,

do Veľkého Piatku,

daj sa, diouča, odmaľuvať,

budeš mať pamiatku.“

Fašiangy na dedine bývali najveselším obdobím roka. Príďte aj Vy na vlastnej koži zažiť ich neobyčajnú atmosféru do Slovenského národného múzea v Martine – Múzea slovenskej dediny v nedeľu 15. februára 2015 od 10.00 do 16.00 hod. Programové podujatie Už sa fašiang kráti je prvým, ktoré ponúka tohoročná návštevnícka sezóna v Múzeu slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch.

Zaspievať a zatancovať si budete môcť spolu s rôznymi maškarami vo fašiangovom sprievode, v ktorom nebudú chýbať napríklad chlap v koši, turoň, sitárik, slamenár, či jazdec na drevenom koni. V sprievode masiek sa predstavia aj fašiangovníci a muzikanti z folklórnej skupiny Limbora z Prečína pri Považskej Bystrici s programom „Chodzenie po kláce“. Za náreku plačiek a veselej muziky pochováme basu, ktorá tak bude odpočívať až do vzkriesenia po Veľkej noci.

fasiangovy sprievod, foto SNM v Martine (2)
fasiangovy sprievod, foto SNM v Martine (2)

Do programu sa budete môcť zapojiť aj Vy – návštevníci, ak prídete v maske a doplníte náš sprievod. „Maskovaní“ návštevníci majú vstup voľný.

Pripravené budú aj fašiangové špeciality, čajovňa i občerstvenie v krčme z Oravskej Polhory. Nebudú chýbať ani ukážky remeselnej výroby spojené s predajom.

Každý päťdesiaty návštevník dostane voľnú vstupenku na rok 2015 do všetkých expozícií Slovenského národného múzea v Martine.

fasiangova maska - turoň (chriapa), foto SNM v Martine
fasiangova maska – turoň (chriapa), foto SNM v Martine
uz sa fasiang krati 2015_plagat. na web

Kontakt pre bližšie infomrácie:

Ing. Ďurdíková Jaroslava, 043/24 58 115, pokladňa: 043/24 58 116 jaroslava.durdikova@snm.sk

www.snm-em.sk, www.snm.sk, www.skanzenmartin.sk

/ 2990 Articles

Red

Pridať príspevok

Your email address will never be published or shared and required fields are marked with an asterisk (*).